Wpis z mikrobloga

Niska frekwencja w referendum wybitnie pokazuje ile jeszcze Polakom brakuje do np. Szwajcarów jeśli chodzi o przejmowanie się losami kraju oraz jeśli chodzi o zrozumienie clou demokracji. Nie da się być bardziej bezpośrednio demokratycznym, niż uczestnicząc w referendum. No ale ,,Nitras ze Szczerbą powiedzieli, aby nie głosować". Ech szkoda gadać.

#polityka #wybory #referendum #polska #szwajcaria
  • 208
  • Odpowiedz
Niska frekwencja w referendum wybitnie pokazuje ile jeszcze Polakom brakuje do np. Szwajcarów


@Adamfabiarz: w Szwajcarii w ostatnich latach w większości referendów frekwencja wyniosła ~40%
  • Odpowiedz
@acidd: Dokładnie. To tzw. referendum było tylko chamską zagrywką obiczoną na okrślony elektorat - emerytów i idiotów. Zobacz Adamfabiarz do której kategorii pasujesz, może do obu?
  • Odpowiedz
rzecież te pytania to w ogóle debilizm, jakby mieli się przejmować losami kraju to by spytali czy zostawić 500+ bo jest na kredyt, czy wprowadzić marysię


@zyjdajzyc1: dla tego człowieka ważniejsza jest marihuana (narkotyk) od tego czy chcemy przyjmować imigrantów zgodnie z mechanizmem relokacji i czy pozwalamy na wyprzedaż narodowego kapitału. Jak widać ludzie mają różne priorytety.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz proszę tyc którzy głosowali za pozostawieniem wieku emerytalnego o wasze motywację. Uwaga odpowiedziałem TAK w tym punkcie. I uważam że bezwzględnie należy podwyższyć wiek emerytalny, ale:
1. Nie musi być równy dla kobiet i mężczyzn
2. Można podyskutować o pewnych przywilejach np. 1 dziecko - jeden rok szybciej na emeryturę.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: pytania były ułożone w taki sposób, że w zasadzie niemożliwe było odpowiedzenie "tak" zachowując powagę i nie trollując. Była to polityczna farsa, wytrych który umożliwił PiS obejście prawnego limitu wydatków na kampanię wyborczą. Bo kampania REFERENDALNA nie była objęta żadnym limitem. Wskazuje to OBWE w swoim raporcie dot. wyborów które się odbyły tydzień temu.

Sam pomysł robienia referendum razem z wyborami nie jest zły i oszczędza kasę - po co
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz dobra to teraz mi wyjaśnij jak to było że z tych oświeconych co głosowali we wspaniałym referendum 90% uznała że #!$%@?ć demografię i wiek emerytalny ma zostać jak jest. Czy ja mogę już nazwać was ultradebilami, którzy nie powinni byli dostać dyplomu ukończenia 2 kasy podstawowej ( bo gdzieś w tych okolicach uczą dodawać i odejmować ) ?
  • Odpowiedz
rzecież te pytania to w ogóle debilizm, jakby mieli się przejmować losami kraju to by spytali czy zostawić 500+ bo jest na kredyt, czy wprowadzić marysię


@zyjdajzyc1: dla tego człowieka ważniejsza jest marihuana (narkotyk) od tego czy chcemy przyjmować imigrantów zgodnie z mechanizmem relokacji i czy pozwalamy na wyprzedaż narodowego kapitału. Jak widać ludzie mają różne priorytety.

Odpowiedz


@Quzin: ty gościu mówisz o referendum? xD weź #!$%@? wypierdl już bo
  • Odpowiedz