Wpis z mikrobloga

Mirki, dostałem dziś z rana takie zdjęcie od kierownika budowy. Nic nie odpisywałem ale jutro pewnie będzie draka w robocie i będzie mnie punktować. Ławy i stopy zalewane wczoraj, temperatury bardzo pluszowe więc nie ma mowy o wpływie zimna na beton. Na tyle ile było to możliwe przykryte folia budowlaną. Jaka może być przyczyną takich pęknięć? #budowa #budownictwo #budujzwykopem #budujzchaferem #inzynieria
No i czy można to tak zostawić?
mizabud - Mirki, dostałem dziś z rana takie zdjęcie od kierownika budowy. Nic nie odp...

źródło: temp_file8662005317344236500

Pobierz
  • 104
  • Odpowiedz
  • 1
@mizabud pracuje na betoniarni, jeżeli podczas mieszania operator przechulał z wodą to naturalnie beton stracił właściwości - im więcej wody w betonie, tym mniejsza wytrzymałość, jeżeli beton był zbyt płynny, woda wyszła - cement nie połączył tak jak powinien i po prostu poszły pękniecia. Widziałeś dostawę? Czy kierowca gruszki dolewał wody? Jeżeli dolał wody po czasie do betonu to tu tymbardziej właściwości spadły. Klienci którym zależy na mocnym betonie i jego właściwosciach
  • Odpowiedz
@manqo no zazwyczaj na węźle nie dodasz więcej wody niż woda z receptury plus korekta na pasku do 10 czy 15 litrów na metr w jedną czy drugą stronę. Obchodzi się to myjąc kamerę w mieszalniku :) albo rzeźbiąc na wilgotnościach
  • Odpowiedz
  • 0
@Dueil_angoisseus no widzisz to zależy od betoniarni, bo nie mówiąc gdzie, ale na życzenie klienta mogę dodać nawet 200 litrów wody do betonu - to chyba zależy od programu, bo wiem, że niektóre nie pozwalają na zbyt dużo wody poza tym w recepturze, a niektóre nie mają żadnych limitów
  • Odpowiedz
  • 0
@Dueil_angoisseus Na naważaniach masz poziom dodany przez komputer zgodnie z recepturą. Osobno masz poziom dodany przez operatora ręcznie - większość operatorów dodaje wody tylko na życzenie klienta i za podpisem. Tyle, że problem pojawia się inny - operator wody mógł nie dolewać, a zawinić mógł już operator ładowarki - zbyt mokry piasek (ostatnie deszcze, jeżeli zbierał zbyt nisko mógł po prostu zbyt mokry piasek dodać, a nie wszystkie betoniarnie mają działające sondy
  • Odpowiedz
@manqo no to już wychodzi współpraca operatora i ładowarkowego. Z resztą po oporach widzisz co się kręci więc możesz na pasku zjechać na kolejnym mieszaniu np ukręcić przypadkowo 210 a potem 110 na kolejnym ściągając 20 - 30kg/m3 wody. Pewnie masz 3 mieszania na gruchę więc nie musisz cementu sypac.

Zawsze możesz wyprażyc piasek przed ale wiadomo i tak masz #!$%@? jak to operator węzła.

PS. Macie popioły? ( ͡º ͜
  • Odpowiedz
  • 0
@Dueil_angoisseus Z popiołami zero problemu, zawsze na czas i zawsze pełne silosy ( ͡º ͜ʖ͡º) u was problemy?

A co do tego co napisałeś - znałem operatora, już zwolnionego, który mimo patrzenia na opór i tak potrafił namieszać wodę, a nie beton, zależy od człowieka - ile ludzi, tyle opinii jaki powinien być beton.
  • Odpowiedz
jak to XA i TBW to te rysy nie przejdą...

@Dueil_angoisseus: Mocno wątpię, aby to była biała wanna. Kolega sam napisał, że wylewali ławy i stopy. Poza tym na zdjęciu byłby widoczny jakiś element uszczelniający styk roboczy jeżeli to element zewnętrzny.
  • Odpowiedz
Możliwe, że w pobliżu jest jakaś stadnina i konie galopując powodują rezonans płyt tektonicznych co w efekcie przekłada się na wibrację prętów zbrojeniowych i w rezultacie to co widać na zdjęciu, skąd wiem? nie wiem ale się domyślam
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Jak za gęsta mieszanka to niech kierowca #!$%@? po polimer a ty kręcisz Małysza na Wytwórni. Tak ba przyszłość a jak za rzadka to odstawiasz na bok albo #!$%@? z budowy Jak idziecie na noże to poproś o naważania

@Dueil_angoisseus Dzięki za rady! Ta mieszanka od razu wydawała mi się podejrzana ale kieras nic nie mówił więc laliśmy. Inna sprawa że abynodesdlac gruszkę ktoś by musiał robić te kontrolę u nas żeby
  • Odpowiedz
@mizabud na stropy weźcie chociaż labo i słupy bo taśmy węglowe swoje kosztują PS. Rób zdjęcia i jak za rzadka to kręć Małysza mailami.

Osobiście stawiam na za rzadka mieszankę połączoną z jakąś bieda optymalizacja mieszanki.
  • Odpowiedz
@Branco_Amigo: jaja sobie robię, VeBe to ciężkie gówno i jest dużo okazji żeby #!$%@?ć badanie, nigdy nie lubiłem tego badania, ale na szczęście już nie muszę go robić
  • Odpowiedz