Wpis z mikrobloga

Mirki, dostałem dziś z rana takie zdjęcie od kierownika budowy. Nic nie odpisywałem ale jutro pewnie będzie draka w robocie i będzie mnie punktować. Ławy i stopy zalewane wczoraj, temperatury bardzo pluszowe więc nie ma mowy o wpływie zimna na beton. Na tyle ile było to możliwe przykryte folia budowlaną. Jaka może być przyczyną takich pęknięć? #budowa #budownictwo #budujzwykopem #budujzchaferem #inzynieria
No i czy można to tak zostawić?
mizabud - Mirki, dostałem dziś z rana takie zdjęcie od kierownika budowy. Nic nie odp...

źródło: temp_file8662005317344236500

Pobierz
  • 104
@mizabud osiadanie plastyczne.
Reklamuj mieszankę

Co do pęknięć na fundamencie to jak masz klasę ekspozycji XA to może być problem. Ogólnie jak betonowaliswcie to mogły jakieś prace ziemnie być prowadzone i to mogło spowodować osiadanie. Macie receptę? Przelicz zawartość frakcji do 2mn jak jest w okolicy 48% to betoniarnia przepiaszczyła wam mieszankę bo zakładam że to zwykły beton c30/37 na hucie...
via Android
  • 0
@Docent_Jan_Mula betoniarnia z polskiej czołówki więc myślę że u nich nie doszukiwałbym się problemu. Kierownik zamawiał beton i dogadywał skład betonu więc możliwe że na tym etapie popełnione błąd, bo rzeczywiście beton był bardzo płynny.
@mizabud wszystkie betoniarnie oszczędzają.
Masz wyniki badania konsystencji? Wz-tki? Sprawdź czy czas od wyprodukowania do dostarczenia nie był większy niż 90 minut.

Jak był płynny mordo to było odesłać. Płynny tj. Jak do fundamentów to macie S3 a jak S3 to do max 170mm opad stożka. Do momentu wbudowania to Wytwórnia odpowiada za mieszankę.

Nie za mała otulina nad prętami? Nie #!$%@? wibratorami po zbrojeniu? Spokojnie. Inspektor zaleci iniekcje i po temacie.
via Android
  • 1
@Dueil_angoisseus Z głowy nie napisze jaka to mieszanka była dokładnie. Na pewno CEM1 B37 wg starej normy ale czy klasy ekspozycji nie pamiętam. Możliwe że wpisany był brak zagrożeń. Dzięki za odpowiedź w ogóle :) za otulinę daje sobie rękę uciąć ;)
via Android
  • 0
@Dueil_angoisseus: To stopy i ławy fundamentowe. Zrobię jak napisałeś, a w zasadzie to kieras będzie dzwonił bo ja mu podrzucę tylko ten pomysł o ile sam nie dojdzie do podobnych wniosków. Zawodowo siedzisz w betonach?