Wpis z mikrobloga

Mirki, dostałem dziś z rana takie zdjęcie od kierownika budowy. Nic nie odpisywałem ale jutro pewnie będzie draka w robocie i będzie mnie punktować. Ławy i stopy zalewane wczoraj, temperatury bardzo pluszowe więc nie ma mowy o wpływie zimna na beton. Na tyle ile było to możliwe przykryte folia budowlaną. Jaka może być przyczyną takich pęknięć? #budowa #budownictwo #budujzwykopem #budujzchaferem #inzynieria
No i czy można to tak zostawić?
mizabud - Mirki, dostałem dziś z rana takie zdjęcie od kierownika budowy. Nic nie odp...

źródło: temp_file8662005317344236500

Pobierz
  • 104
@mizabud: coś porównania nie kumasz, jest takie zjawisko w przyrodzie, że lód zostaje na powierzchni a pod spodem woda wsiąka i to trochę przypomina taką sytuację, poza tym może źle dobrane składniki betonu, lub dolewka wody poza recepturą
@mizabud: jeśli rzeczywiście piszesz prawdę to wina betonu, zakładam, że to za mała budowa żebyście mieli swoje laboratorium, które badało mieszankę. Labo betoniarni przedstawi takie wyniki badań żeby im było na rękę, więc pewnie będziecie się pałować jakiś czas.
@mizabud: Beton z wytwórni czy sami mieszacie?
Jak z wytwórni, to kierowca gruszki mógł zrobić chu*nię i po drodze do was dolał wody do gruszki, żeby szybciej wylać - pracuję w laboratorium i ciągle takie przypadki się zdarzają. Chyba, że na samym wezle już za dużo wody poszło.
Bo moim zdaniem ewidentnie było za dużo wody (sam pisałeś, że konsystencja była płynna).
Warto pobrać próbki następnym razem i sprawdzić konsystencję stożkiem
@xxx_XXX_xxx cena.

Jak to nie jest infrastruktura drogowa to po co przepłacać skoro efekt jest ten sam a w lecie masz zazwyczaj niższe ciepło hydratacji plus mniejszy bleeding jak masz np dodatek żużla?

Dodatkowo przy elemencie masywnym jakbyś na jedynce fundament wylał to by temperatura elementu przekroczyła 70 stopnii a oprócz spekan termicznych masz zakłócenia w samym procesie wiązania związane z powstawaniem wtórnego ettringitu
@Branco_Amigo
Wytrzymałość będzie zawsze zaniżona jak dodano wodę na budowie.
Powiem więcej sam na wbt dolewałem wodę :)

@jarekkoval problem będzie jak to jest betonowanie w technologii białej wanny i warto jest zrobić dym już na początku bo ława fundamentowa to #!$%@? tam ale jak pęka strop to wtedy masz jaja.

@mizabud jeżeli dojdzie do odwiertów to KONIECZNIE NAPISZ. Nowa norma na odwierty pozwala zrobić taki myk że jak za mało próbek