Wpis z mikrobloga

Jestem osobą wrażliwą na niskie częstotliwości odświeżania PWM (tak mi się przynajmniej wydaje - użytkując P30 Pro przez tydzień bardzo mnie głowa bolała, dopiero ulgę przyniosło włącznie ściemnianie DC). Teraz szukam następcy P30 Pro, jakiegoś flagowca i niemiła niespodzianka - z tego co czytam recenzje iPhone 15, Samsung S23 Ultra, Pixel 8 Pro [te telefony mnie najbardziej interesowały] mają problemy z PWM i nie mają opcji ściemniania DC ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Czy znacie marki/modele [poza Huawei] które w OLEDach mają ściemnianie DC, ew. częstotliwość podświetlania OLEDa jest okej?
I ogólnie czy do tego niskiego PWM moje oczy/mózg może się w jakiś sposób przyzwyczaić czy raczej nie ma takiej opcji?

#smartfon #telefony #oled
  • 4
  • Odpowiedz
  • 0
@vulcanitu: chyba tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) - tutaj więcej na ten temat : https://www.oled-info.com/pulse-width-modulation-pwm-oled-displays
Żeby nie było - ja się na tym temacie aż tak nie znam. Pamiętam jednak że pisałem o moich bólach głowy na wykopie i któryś mireczek właśnie napisał że może to być problem migotania PWM. Dlatego piszę again licząc że mądrzy państwo wykopkowie pomogą mi w tym temacie ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
Te skróty to bardziej do kontroli obrotów wentylatorów( ͡° ͜ʖ ͡°)


@vulcanitu: :D technika PWM jest bardzo szeroko stosowana, w latarkach rowerowych i ekranach OLED również

@hit_malinowy na pewno Xiaomi ma taką opcję jak "redukcja migotania" przy slabym oświetleniu.
Ciężko mi uwierzyć, że tak mało telefonów to ma. Z drugiej strony, popatrz na notebookcheck częstotliwości odświeżania PWM, jak jest wyraźnie wyższa niż 248 Hz to powinno być
  • Odpowiedz
@hit_malinowy: polecam sprawdzać czętotliwość pwm w testach na notebookcheck. Też mam problem z OLEDami. Szczególnie odczuwałem to po kilku minutach w Samsung tab s5e
  • Odpowiedz