Wpis z mikrobloga

Czy są na sali jacyś użyszkodnicy wolnowaru i/lub instant pota? Zastanawiam się nad sprawieniem sobie jednego z tych dwóch urządzeń jednak mam wątpliwości, które wybrać. Wiem, że nie są to odpowiedniki 1:1 bo instant pot ma jednak szersze możliwości ale nie jestem pewien czy są mi one potrzebne. W obu sprzętach dostrzegam też pewne mankamenty.

Wolnowar ma tę zaletę, że jest znacznie tańszy i wydaje mi się, że mniej się może w nim zepsuć bo nie ma tutaj gotowania pod dużym ciśnieniem natomiast mam zastrzeżenia do:
-ewentualnego dużego zużycia energii - niby moc mała ale będzie chodzić bardzo długo
-czas gotowania- wiem, że idea jest taka aby nastawić sobie jedzonko odpowiednio wcześniej i zapomnieć. W praktyce jestem zastanawiam się czy faktycznie można o potrawie zapomnieć. Jakoś nie wyobrażam sobie takiego scenariusza że wrzucam do niego jedzenie, nastawiam i wychodzę do pracy. Czy to aby na pewno bezpieczne tak zostawiać urządzenie elektryczne bez nadzoru? Z kolei jak nastawie na noc to na rano będę mieć gar gorącego jedzenia, które ciężko będzie od razu włożyć do lodówki.

Instant pot jest bardziej uniwersalny bo może działać jako wolnowar ale też pozwala przygotowywać posiłki bardzo szybko ale:
-Praca pod dużym ciśnieniem od razu jakoś kojarzy mi się z mniejszą żywotnością urządzenia (uszczelki, pompka i inne pierdoły),
-niestety znacznie droższa zwłaszcza jeżeli misa nie może być wypełniona w całości (trzeba kupić większy),
-duże ciśnienie wpływa na strukturę jedzenia - warzywa to raczej będą rozgotowane niż al dente więc mniej apetyczne.

Może czegoś nie biorę pod uwagę albo z perspektywy dłuższego użytkowania macie jakieś inne przemyślenia?

#gotowanie #gotujzwykopem
  • 8
@vateras131: nie korzystałem ani z jednego, ani z drugiego, ale odniosę się do tego ciśnienia bo korzystam z szybkowaru. Struktura jedzenia zależy tylko i wyłacznie od czasu gotowania, nie od ciśnienia wewnatrz naczynia. Warzywa też moga wyjść al dente. I o jakiej pompce mówisz? Ciśnienie bierze się od temperatury, nie od żadnej pompki.
@vateras131: Mam obydwa urządzenia.
Ostatnio w weekend zrobiłem karkówkę z eletrycznego wolnowaru, dobra ale robiła się całą noc i rano pachniało jedzeniem, a do obiadu daleko.
W szybkowarze na gaz robię podobną, ale taniej i w godzinę przed obiadem wystarczy zacząć.
Ogólnie odkąd mam szybkowar to wolnowar podszedł w odstawkę, więc polecałbym raczej tą pierwszą opcję.
Gdzieś pod tagiem mirek nawet porównywał bigos z tych urządzeń i szybka wersja też wyszła
@vateras131: Mam Instant Pota (wersję 5l), korzystam przynajmniej raz w tygodniu i z całego serca polecam. Wolnowar, szybkowar i, przede wszystkim, ryżowar w jednym (i mnóśtwo innych funkcji), a do tego naczynie można myć w zmywarce. Chyba najlepszy "gadżet" kuchenny, jaki można sobie sprawić.
@toodrunktofuck:

I o jakiej pompce mówisz?

Ale głupotę palnąłem. Faktycznie przecież tam nie będzie żadnej pompki ()

@lunga:

dobra ale robiła się całą noc i rano pachniało jedzeniem, a do obiadu daleko.

Hmm to może być poważny minus bo ciężko się będzie opanować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@tmkg
Jak oceniasz rozmiar tego 5L? Faktycznie można go wypełnić po brzegi czy trzeba "zmarnować"
@vateras131: mam wolnowar i użyłam go kilka razy. Raczej nietrafiony zakup w moim wypadku. Lubię na bieżąco zaglądać, doprawiać itp więc nie dogadałam się ze sprzętem. Nawet jeśli idzie o długą obróbkę termiczną to wolę normalnie na kuchence robić, doglądać i mieszać czy co tam trzeba.
@vateras131: faktyczna pojemność naczynia to 5,7l i dla mojej rodziny (2+1) w zupełności wystarczy. Raz, gdy robiłem golonkę na 12 osób to musiałem pracować w partiach na 3 razy, ale i tak było szybciej i miałem większą kontrolę niż w jednym wielkim garze (w domowej, amatorskiej kuchni).