Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z #krakow wie gdzie oddać ciuchy dla osób bezdomnych tak, aby mieć większą szansę, że nie trafią do żuli, tylko do osób, którym po prostu się coś ostro popsuło w życiu? Chciałam oddać do Dzieła Pomocy Ojca Pio, oni tam prowadzą łaźnię, magazyn odzieży, jadłodajnię i wnioskuję, że raczej zarzygane żule nie chodzą się myć tylko normalni ludzie. Rzecz w tym, że kurtki zbierają męskie, a ja mam damskie S-ki do wydania i nawet na drobnego faceta to będzie za małe. Potrzebuję taki kobiecy odpowiednik. Zima idzie, ciepłe ciuchy się im przydadzą.
Szafa Dobra zbiera i daje uchodźcom oraz osobom ze skierowaniem z MOPSu, ale ten MOPS patrząc na beneficjentów z okolicy wcale nie brzmi pewniej.

#kiciochpyta #charytatywnie #fundacja
  • 11
@Krs90: z męskimi to z tego, co robiłam rozeznanie, to to Dzieło Ojca Pio wygląda bardzo sensownie, właśnie z racji tej łaźni i pralni. No żul myć się nie idzie, prać ciuchów tym bardziej. Może i o damskich się coś uda dowiedzieć.
@kasiknocheinmal: W Krakowie to można zadzwonić do mpo i oni odbierają rzeczy i przekazuja do PCK - tylko nie wiem czy na zasadzie jak pojemniki czy je jak się nadają rozdają ubogim - gdzieś czytałem, że to drugie, ale ręki sobie nie dam uciąć.

Było coś takiego jak Szafa Dobra - to chyba bardziej było dla uchodźców z ukrainy, ale chyba też dla ludzi objętych pomocą mopsu.
@krzysiek944: mpo i PCK odpada z powodów podanych we wpisie, o szafie dobra też pisałam. Mam z nimi dobre doświadczenia z początku wojny, ale mops do mnie nie przemawia.
@kolorowe_jarmarki: samotne matki mają kurtki i dach nad głową, chcę żeby ktoś nie marzł, kto nie ma dachu nad głową, żeby był z tego pożytek. Komukolwiek to nie problem oddać, ale zależy mi na tej konkretnej grupie docelowej.