Wpis z mikrobloga

@zjadlem @ogkush również uważam że 500+ nie powinno być dla bogatych tylko dla przeciętnego Kowalskiego w związku z kosztami utrzymania dziecka, nie zgadzam się również na zmianę świadczenia na ulgę podatkową bo nic z tego realnie by nie było, procentowo znowu najlepiej by mieli najbogatsi którzy by sobie po prostu dzieciaka wrzucili w koszty jak Memcen plejstejszyn. O pieniądzach z tarczy do uciśnionych przedsiębiorców nie wspominam bo rozciąganie płaszcza ochronnego nad polskim
@Njal:

również uważam że 500+ nie powinno być dla bogatych tylko dla przeciętnego Kowalskiego


a jak odróżnisz bogatego od przeciętnego Kowalskiego? zarobki roczne? majątek? ile musi zarabiać albo mieć, aby według Ciebie Kowalski był bogaczem i dlaczego akurat tyle a nie 10zł więcej albo mniej?

w związku z kosztami utrzymania dziecka,


Skoro tylko "przeciętny Kowalski" ma koszty na utrzymanie dziecka to rozumiem, że dzieci tych bogatych rosną od słońca i ubierają
@kowad tłumaczenie rozróżniania bogatych od biednych sobie odpuszczę bo widzę już po tym pytaniu że tam w główce nie do końca coś gra.

Tłumaczenie dlaczego ludzie bogaci nie potrzebują pomocy finansowej też odpuszczam, ten sam powód.

Procentów i wypełniania PiTu to ty się chyba u Ferdynanda Kiepskiego uczyłeś, również odpuszczam następne dwa bo to jak tłumaczyć że 2+2 to nie 5 tylko 4.

W sumie nie mam na co tutaj odpowiadać, zmarnowałeś
@Njal: nie lepiej żeby przeciętny kowalski sobie dobrze radził bez pomocy państwa, tą zostawić dla najbardziej potrzebujących? Moi emerytowani rodzice sobie dobrze radzą ( nie są bogaci ) zamiast 13/14 woleliby żeby było taniej.
@ogkush no widzisz, a są tacy co przed 13/14 nie mieli na chleb mimo że pracowali 40 lat, ja wiem że rok ma 12 miesięcy ale trzeba coś zrobić z emeryturami a nie tworzyć dodatkowe - wychodzi na to samo tylko inaczej się nazywa, jak by dostali podwyżkę emerytury w takiej samej ilości jak 13/14 tylko do podstawy to byś nawet nie pisnął - lepsze to niż zostać oplutym prosto w ryj
@ogkush nie ma takich, wartość emerytur na przestrzeni ostatnich 8 lat tylko rośnie mimo generalnego spadku siły nabywczej, nie bez powodu się mówi że moherowe berety po 70 to żelazny elektorat PiSu, wcześniej emeryci mieli tak głodowe emerytury że historię dojadania z bezdomnymi czy szukacie chleba po śmietnikach to nie jest polityczna propaganda tylko Real talk.

No chyba że mowa o funkcjonariuszach służby bezpieczeństwa PRLu którzy dostali po dupie gdy obniżyli im
tłumaczenie rozróżniania bogatych od biednych sobie odpuszczę bo widzę już po tym pytaniu że tam w główce nie do końca coś gra.


@Njal: zadałem bardzo konkretne pytanie. W odpowiedzi dostałem obelgę. Podobnie na następne zagadnienia. U komunistów i innych lewicowców gospodarczych, widać stabilnie - jak logika jest nie po drodze to gorzej dla logiki i zaczynają się wywody bez żadnej wartości merytorycznej.