Wpis z mikrobloga

Wykańczał ktoś ostatnio mieszkanie we #wroclaw albo innym większym mieście i może się podzielić ile mniej więcej wyszło za m2? Planuje zakup 40m2 i się zastanawiam czy za 100k jestem w stanie wykończyć z architektem + założyć klimatyzację. Chciałbym wszystko zrobić w średnim standardzie. Niektórzy piszą, że za 2k m2 idzie zrobić już fajnie a niektórzy, że teraz już bliżej 3k i sam nie wiem #nieruchomosci #remont #wykonczenia
  • 9
  • Odpowiedz
Ja jestem świeżo po, ale trochę większego, standard średni, trochę ikea i wyszło ok. 3000 metr. Kluczowe to przeanalziowanie najdroższych elementów: 1) Koszt robocizny, - czy będziesz robił sam czy fachowca, za którego pewnie trzeba liczyć 500-800 pln/m2; 2) Łazienka - zależy pewnie od metrażu, ale pewnie nizszy standard w 15k sie zmieścisz; 3) kuchnia - tutaj też pewnie koło 15-20k - zależy od wielkości, materiałów, jakości AGD; 3) podłoga - w
  • Odpowiedz
@Riiuku: łazienkę w niezłym standardzie ( najdroższe, prawie najdroższe rzeczy w castoramie ) to zapłaciłem za same materiały coś w okolicy 17-20k + robocizna ( 8k za 2 tyg pracy, chociaż jakby się spiął to by w 10 dni zrobił ). Można było w sumie trochę taniej ogarnąć kupić wcześniej rzeczy przez internet itd. to wydaje mi się, że z 20% mniej by wyszło na materiałach.
  • Odpowiedz
@Riiuku: Wszystko zależy od tego co rozumiesz pod słowem średni standard. Pytanie ile masz drzwi. Jak bardzo chcesz poprawiać elektrykę. Jak bardzo chcesz kombinować z projektem i go udziwniać.
Kwestia kosztów za płytki w łazience chociazby. Możesz wstawić najtańsze, możesz wstawic za grube hajsy i pytanie co dla Ciebie to średnie.

Moim zdaniem można się zmieścić obecnie i w 2 k tylko będziesz musiał oszczędzać i szukać promocji na produkty. NO
  • Odpowiedz
@Riiuku rodzice akurat robią remont i biorąc pod uwagę, że ekipę zarówno ramontowa jak i od mebli mamy "swoją" to będzie ciężko. Łazienka 2x3m że wszystkim 16k, kuchnia ~2x5m same meble na wymiar 14k, całość z robota pewnie ok. 30k. Zrobienie pokoji i korytarzy wyjdzie już taniej, ale jak doliczy do tego umeblowanie w 100k za 67m² może się zamkną, ale jak by robiła obca ekipą to wyszło by pewnie ze 140-160k
  • Odpowiedz
@Riiuku: szukaj Ukraincow, Polacy poszaleli z cenami. W domu bralem Polakow to mi krzyczeli 700-1000 za dniowke, a remontuje teraz mieszkania na wynajem to mam Ukraincow 200 za dzien. Tylko trzeba pilowac jak robia. Wujek pod wynajem wykancza za 500 za m ale ostro szuka promocji na plytki i panele plus tez ma ekipe Ukraincow i robi to od 10 lat, wiec ma obczajone.
  • Odpowiedz