Wpis z mikrobloga

Problem mam, trochę dałem ciała i nie wiem co dalej...

Zamówiłem dwie pary butów i kilka koszulek na Reebok.com. Paczka szła z magazynu w Holandii. Przyjechał do domu kurier InPost, który przekazał mi jedną dużą paczkę i pojechał. Odpakowałem to za pół godziny i zonk... paczka w środku była pusta. Tzn były pudełka po butach, ale opróżnione. Koszulek też nie było. I tutaj zrobiłem największy błąd bo zamiast do InPost to dzwoniłem reklamować do Reeboka. Kazali sobie wysłać zdjęcia na meila. Pierwszą odpowiedź od nich dostałem dopiero po 8 dniach, że są w kontakcie z przewoźnikiem i dadzą znać co dalej. Po kolejnych kilkunastu dniach przyszedł meil, że sprawa, po konsultacji z przewoźnikiem, została ODRZUCONA i niestety nie uwzględniają reklamacji... Więc zadzwoniłem do InPost, Pan polecił spróbować złożyć reklamację na stronie, ale odrzucili z powodu zbyt późnego zgłoszenia sprawy (gdzieś dopiero po 21 dniach, bo tyle się Reebok ociągał...)

Coś dalej z tym można zrobić czy jestem 500zł w dupę? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Dodam, że paczka nie wyglądała na otwieraną ani rozklejoną, jedynie była mocno zgnieciona i lekko dziurawa w jednym miejscu. Na etykiecie z InPost jest "waga rzeczywista paczki 0,5kg" czyli można chyba zakładać, że do PL już to przyjechało puste?

Iść z tym na Policję? Pewnie umorzą bo nawet nie ma kogo ścigać, ale może taki papier da jakąś szansę odzyskania pieniędzy?

#inpost #kurier #prawo #kradziez #reklamacja
Peter_Mountain - Problem mam, trochę dałem ciała i nie wiem co dalej...

Zamówiłem dw...

źródło: ssssss

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@Peter_Mountain:
Po pierwsze stroną dla Inpostu jest polski nadawca paczki (Inpost obsługuje wyłącznie przesyłki krajowe). Jak ty byś zgłosił reklamację, to odrzucą jako zgłoszoną przez osobę nieuprawnioną (wyjątkiem jest dołączenie zrzeczenia się nadawcy swoich praw).

Po drugie. Inpost prawie zawsze odrzuca reklamację, trzeba się odwoływać. Oni nigdy nie są winni.

W twoim przypadku najlepiej poprosić ECK o wsparcie. Szczegóły znajdziesz na stronie https://konsument.gov.pl/skarga-do-eck/

A ten sklep to firma z Włoch. U
  • Odpowiedz