Wpis z mikrobloga

#budownictwo

hej, mam pytanie o płytę fundamentową, sąsiad ma budynek po granicy posadowiony na fundamentach klasycznych (lany beton w wykop) ja bym chciał postawić budynek obo, ale na płycie fundamentowej, żeby nie odkopywać fundamentów sąsiada (cholera wie jak się zachowa jego ściana jak odkopię). Ale konstruktor mówi, że płyta nie może być obok fundamentów ze względu na nacisk płyty na te fundamenty. Drugi konstruktor mówi, że taka płyta pod budynek gospodarczy (parterowy) to żadne obiązenie dla sąsiednich budynków, szczególnie, że budynek sąsiada nie ma piwnicy, wiec całe ewentualne naciski przenosiłyby się na grunt. Spotkał się ktoś już z takim problemem?
  • 6
  • Odpowiedz
@MrFen: tak, wiem, tylko że ta chałupka co stoi ma fundamenty z kamieni i betonu ina głębokość 80cm, ja musiałbym umieścić na 120 żeby nie przymarzało, a schodząc niżej musiałbym podbic jego fundamenty i ze zwykłej szopy robi się tu jakaś sytuacja wątpliwie opłacalna. A nie chce mi się płacić za szopę tyle, co zapłaciłem za dom :D
  • Odpowiedz
Drugi konstruktor mówi, że taka płyta pod budynek gospodarczy (parterowy) to żadne obiązenie dla sąsiednich budynków, szczególnie, że budynek sąsiada nie ma piwnicy,


@bedestawiacszope: nie jestem konstruktorem ale ta argumentacja do mnie trafia, podkopywanie starych kamiennych fundamentów nie jest czymś co bym zaryzykował bo one mogą się rozjeżdżać nawet jak będziesz to robił po kawałku
  • Odpowiedz