Wpis z mikrobloga

Moje rodzinne miasto znajduje się pomiędzy #katowice a #krakow. Planuję się przeprowadzić do jednego z tych miast albo miasta satelickiego. Która opcja będzie lepszym wyborem i dlaczego? Albo inaczej. Co jest w Krakowie, czego nie ma w Katowicach za co warto zapłacić więcej za mieszkanie?

Singiel, 6000 zł netto zarobków.

#feels #kiciochpyta

ktore

  • kraków 43.0% (65)
  • katowice 57.0% (86)

Oddanych głosów: 151

  • 19
  • Odpowiedz
@Tulky: Kraków to cudowne miasto. Parkingi na które trzeba złożyć miesięczną rezerwację i zapłacić 9-11 zł / h xDDD Wieczorem kolacji nie musisz jeść, wystarczy że okno otworzyć i powietrze pochrupiesz xD Jak Cię dopadną problemy żołądkowe to 10 sekund biegu z otwartymi ustami i węgla tyle Ci się zbierze między zębami że językiem dasz radę tabletkę z tego ukulać xD Kraków i Warszawa to są jedyne miasta w których po
  • Odpowiedz
  • 4
@Tulky większe, cały gop. Więcej ssie tam dzieje. Mieszkałem całe życie w Krk, pracuje w nim a wyprowadziłem się do miasteczka 20 km od Krakowa, dojalezdzam pociągiem. Kraków był dla mnie zbyt zakorkowany i mało przyjazny
  • Odpowiedz
@Tulky: Zależy czego od życia oczekujesz, jeżeli chcesz mieć latem gdzie wyjść parki/wisła/miasto (ze swoim urokiem), co zjeść (masa knajp gdzie nie jesteś w stanie wszystkich odwiedzić), gdzie się pobawić (dziesiątki klubów) to Kraków.
Mieszkałem 3lata w Katowicach obecnie mieszkam 3lata w Krakowie, swoje się już w życiu wybawiłem ale wciąż doceniam urok tego miasta i tego że nie trzeba się zastanawiać gdzieś coś zjeść czy wyjść.
W Katowicach jak to
  • Odpowiedz
@blackredwhite: troche spłyciłeś że tylko mariacka, bo teraz wyremontowali dodatkowe przestrzenie w centrum. No i w lato jest sporo sezonowych miejscówek w kato I ogólnie aglomeracji. No i oprócz katowic różne miejscówki ciekawe są porozrzucane od gliwic aż po Dąbrowę gorniczą. Więc można sobie na różne sposoby urozmaicać czas.
Dodatkowo jeżeli ktoś musi dojeżdżać do pracy to GOP nie ma sobie równych. Poza warszawa z metrem.

Moim zdaniem GOP jest dobry
  • Odpowiedz
  • 0
@abrakadabra1859 Krzeszowice, dobrze skomunikowane koleją, jest park and ride. Mało się tu buduje, rynek story mieszkań też niewielki, samo miasteczko ok. Większość rzeczy jest pod ręką. Blisko dużo fajnych terenów zielonych
  • Odpowiedz
  • 1
@Tulky Kraków to paskudne miasto. Paskudnie zabudowane. Pełno zamkniętych ulic więc stoi praktycznie całe miasto i nie wiem co ludzie w nim widzą, że zrobiło się to miasto sukcesu?
  • Odpowiedz
@Lardor: tez nie wiem, do życia na codzień to miasto nie jest przyjazne. A jak ktos lubi czasami pochodzić po starówce to co za problem w godzine dojechac z katowic? Tez tak robie czasami
  • Odpowiedz
@Lardor: właśnie o tym mowie. Moja siostra tez się przeprowadziła do krakowa a na starówce jest rzadko. Więc jeśli ktoś chce się przeprowadzić do krk bo ma piekna starówkę to niech się zastanowi jeszcze raz.
  • Odpowiedz