Wpis z mikrobloga

Ludzie tak się po tych 8 latach przyzwyczaili do korupcji i patoprogramów, że wyczekują już tylko patoprogramów.

Tymczasem najbardziej prawdopodobny program mieszkaniowy na najbliższy czas będzie taki: zero programów i komercyjny kredyt hipoteczny XD

Co ciekawe ten mix najskuteczniej zbija ceny.

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #wkpinvestments
  • 34
  • Odpowiedz
@mickpl: Jak zawsze władza szuka problemu tam gdzie go nie ma, nie jest rozwiązaniem kredyt 0%, a zmiana prawa chociażby w zakresie najmu i danie możliwości wydalenia osobnika, który nie płaci. Od razu na rynku byłby wysyp mieszkań, cena też by spadła przez brak ryzyka.

Ogólnie sam szukam ludzi, którym wynajmę, mieszkanie stoi puste od 2 miesięcy i póki co to zgłasza się patola głównie, albo wielodzietne utrzymujące się z socjalu...
  • Odpowiedz
Próbowałeś podnieść cenę?


@mickpl: Nie podniosłem ceny od 3 lat. Jedynie czynsz do spółdzielni wzrasta, głównie śmieci i ogrzewanie, przez to ostatni lokatorzy się przeprowadzili z powrotem do rodziców, ale na to nic nie poradzę, niestety.
  • Odpowiedz
@mickpl: ok wszystko rozumiem ale co w takim razie windowalo ceny w okresie w którym były tylko komercyjne hipoteki i brak programów hipotecznych? Mówię przed 2020 bo znaleźć kompromis w tym czasie między ceną budowlańca a jakością to był cud a szykowałem się wtedy do budowy ze dwa lata, a potem było tylko gorzej
  • Odpowiedz
@TomdeX: ja mam w czynszu jeszcze sprzątanie, ochronę oraz firmę do ogarnięcia terenu zielonego przed blokiem. Nie muszę chyba mówić co się dzieje z czynszem itp zaraz po podwyżkach najniższej krajowej.
  • Odpowiedz
  • 113
@Reanef

co w takim razie windowalo ceny w okresie w którym były tylko komercyjne hipoteki i brak programów hipotecznych


Jak to co. Ujemne realne stopy procentowe. Pisowska banda postanowiła trzymać stopy nisko bo to popsuło by plany karakana i zaczęła się spekulacja. Teraz, żeby dociągnąć do wyborów wprowadzili na szybko bekę. Zresztą mechanizm ten sam co w 2007 roku. Spompowali wtedy rynek frankami (tylko, że wtedy popyt to był czysto konsumpcyjny) i
pastibox - @Reanef 
co w takim razie windowalo ceny w okresie w którym były tylko kom...

źródło: temp_file8477867205960967695

Pobierz
  • Odpowiedz
ja mam w czynszu jeszcze sprzątanie, ochronę oraz firmę do ogarnięcia terenu zielonego przed blokiem


@huey: no my to sami robimy, ale to ogólnie jest chore, że połowa czynszu do spółdzielni to koszt opału... Mamy swoją kotłownię. Teraz jeszcze przyszło wyrównanie i była dopłata do ogrzewania 1000 zł... Kupić takie mieszkanie, dom czy nawet wynająć to jedno, ale później go utrzymać to drugie.
  • Odpowiedz
@Reanef ale to nie chodzi o wyrównane. Od 16 praktycznie cały czas masz stopy pod kreską. Ty nie wiesz co ludzie potrafią zrobić dla 1% różnicy. Naród poczuł się okradany i rzucił się na kwadraty. Oczywiście wojna na Ukrainie w 2014 też się przyczyniła. Pisiory to wykorzystały i po obniżeniu wieku emerytalnego potrzebowali #!$%@? na ten grajdół. Od 2018 to już włączyła się spekulacja i mamy właśnie jej kulminację. Takim o to
  • Odpowiedz
Ogólnie sam szukam ludzi, którym wynajmę, mieszkanie stoi puste od 2 miesięcy i póki co to zgłasza się patola głównie, albo wielodzietne utrzymujące się z socjalu...


@TomdeX: może to dlatego że najczęściej to biedni ludzie wynajmują mieszkania więc kto ma się do ciebie zgłosić lekarka z chłopem po it? Oni właśnie kupili sobie mieszkanie na bk2 więc ich wynajem nie interesuje. Studentów coraz mniej i mieszczą się w akademikach normalnie.
  • Odpowiedz
@pastibox: to może inaczej to skoro było tak jak mówisz w okresie od '00 do '16 to ceny powinny w tym okresie jedynie spadać a mimo to rosły cały czas, pomijam run frankowy bo stopy dalej były ponad inflację a ceny rosły i tak. Dojdzie do korekty na pewno ale to dalej nie ratuje sytuacji
  • Odpowiedz
@mickpl: beka z tych, którzy wierzą w cokolwiek obiecanego przez PO. Żeby przestać wierzyć w prospadkową politykę totalniaków wystarczy zobaczyć ile mieszkań ma ich poseł Kropiwnicki.
  • Odpowiedz
spadkowicze miewaja chwile zwątpienia ale gdy się dobrze prześpią i wstaną w sobotę pełni energii to wizje zaczynają się od nowa, jak to rynek jest oszolomiony i przyjdzie czas korekt i otrzerźwienia. Miają miesiace, lata, dekady a spadków nie widać. Jeszcze ktoś uwierzy i będzie czekał na mityczne -50%. Oczywiście oczekując, że jego zarobki będą tylko rosły. Grow up..
  • Odpowiedz