Wpis z mikrobloga

Skrzyknęliśmy się z rodzicami z klasy mojego bombelka żeby im odmalować ściany w klasie. Obecnie jest sytuacja jak na picrel, ściana do połowy pamalowana farbą olejną. Jeżeli chcemy pomalować całą ścianę zwykła farbą typu magnat to jak wcześniej potraktować te część olejną? Może jakieś delikatne zmatowienie i później grunt? Co o tym sądzicie? #remontujzwykopem
mariusz5891 - Skrzyknęliśmy się z rodzicami z klasy mojego bombelka żeby im odmalować...

źródło: temp_file3637461260914228914

Pobierz
  • 93
@mariusz5891: Słuchaj:
Lamperia to stara szkoła. Może nie wygląda ciekawie jak na obecne standardy, ale ma zajebistą zaletę: nie brudzi się i można to umyć szmatą. A jak umyjesz to jest czysto.
Można bawić się w farby ceramiczne, ale to się będzie niewiele bardziej różniło od tego co jest. Będzie się tylko nazywać bardziej modnie.
Po drugie: mozna zastosować farbę olejną pod kolor - można to namieszać jak masz trochę doświadczenia.
@mariusz5891: jesli olejną to nie musisz, ewentyulanie jak są wieksze uszkodzenia (sięgające do tynku) na lamperii to je podgruntuj zwyklym gruntem, po wyschnieciu (2godziny przeważnie) zaszpachluj, po wyschnieciu przeszlifuj delikatnie i jeszczeraz zagruntuj zwykłym gruntem przed malowaniem
@mariusz5891: Dolną część pomaluj v33 hydrobariera - wygląda lepiej niz olejna, jest bezpieczna, trwała i łatwo zmywalna - można malować nią płytki. Jeśli pomalujecie zwykłym magnatem to dzieciaki bardzo szybko ściany wybrudzą i po 2 miesiącach będa już do kolejnego malowania.
@mariusz5891 a co w tym czasie będzie robił szkolny konserwator? Ugadaliście to z dyrekcją? Może remont jest w planie? Może też znajdzie się inna sala na zastępstwo? Generalnie szanuję że Wam się chce, ale część mnie w środku jest wkurzona że musicie to robić własnym nakładem środków
@rottenkitten321: Przewodnicząca trójki klasowej zaproponowała to dyrektorce bo zostało trochę kasy z innej zbiórki i tamta się zgodziła. Nie musimy tego robić własnym nakładem sił, po prostu pojawiła się taka koncepcja. Ja lubię takie rzeczy robić, więc się zgłosiłem, zawsze można poznać ciekawych ludzi, bo nie mieszkamy obok tej szkoły i nie znamy za bardzo stamtąd rodziców, bo to 1. klasa
@rottenkitten321: Kolego ale jaki w ogóle jest w sens w pisaniu tego? Już pousuwałem chyba kilkanaście takich bzdetnych wpisów. Piszę posta w tagu poświęconym remontom bo chcę w tym zakresie poradę a nie wyprawkę na temat co szkoła/państwo powinno lub nie... Pozwól, że naszą kasę przeznaczymy na co chcemy...