Wpis z mikrobloga

@xxdnbxx: Ale masz podane na talerzu. Ja scislowiec a nie humanista ale caje o co chodzi.

"jesien to dla rolnikow bardzo pracowita pora" oznacza ze jesien jest pracowita pora. "jesien to"

Nie mam zielonego (ani zadnego pojecia) jak to wytlumaczyc odnosac sie o zasad ale tam codzilo o podkreslenie ze jesien jest tym waznym czyms. Czyli o to "to". Humansci to pewnie lepiej wytlumacza.

I eby byla jasno - dla mnie
@xxdnbxx nie no kto mówi: Jesień dla rolników to bardzo pracowita pora roku?
Oczywiście że "jesień to dla rolników bardzo pracowita pora roku", brzmi poprawniej.
Jakby było zdanie: "Jesień dla rolników JEST bardzo pracowitą porą roku" to ten szyk mógłby pozostać.

Ogólnie powiedz sobie na głos te zdanie parę razy i zaczniesz wyłapywać te szczegóły

PS. Tak wiem nasz język jest jednym z gorszych do nauki.
via Android
  • 0
@3brd w tym przypadku zgadzam się z Tobą że, zmienia to sens zdania , ale w tamtym przypadku o który pytałem, nie jest to aż tak znaczna różnica , a tym bardziej nie aż taka żeby uznać to za błąd , a nawet jeśli, to wytłumaczenie dziecku dlaczego
@3brd stary dzieciaki miały poukładać zdanie z wyrazów, wątpię że ktoś im walkowal jak stylistycznie układać zdanie żeby było poprawnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)