Wpis z mikrobloga

Czytam sobie ostatnio dużo wpisów n0rmików, żalących się na podnoszenie cen jakiś subskrybcji, yt itd. Ja osobiście nie mam ani jednej. Po prostu, ani jednej. Jedynie oi płacę za miesiąc związanego z mediami to UPC 80zł oraz tmobile 35zł. I to tyle, wszystko. Żadnych netlixów, spotify, yt premium (xd). Z prostego powodu, to wszystko jest za darmo, spotify? muzyka jest na yt, netlix? jest filman cc, yt premium? jest ublock origin na firefox i nie widziałem ani jednej reklamy od kilku lat. Potem soyaki się dziwią, że przy zarobkach 10k zostają im grosze, jak prowadzą hedonistyczny tryb życia z tysiącami subskrybcji i rat. Oczywiście to jedynie moja opinia, i moje zdanie.
#przegryw
  • 15
  • Odpowiedz
@Van-der-Ledre: tez nie rozumiem sedna problemu, kto wlasciwie kupuje jakies jutuby premium albo spotify no #!$%@? przeciez wszystko jest za darmo xD filmy co prawda od jakiegos czasu zaczely bardziej znikac z internetu, ale tez mozna sobie znalezc np sporo anime na stronkach darmowych. Co ten jutub premium niby daje albo jakies spotify przeciez wygodniej jest korzystac z jutuba albo moze ja za stary jestem bo mam juz prawie 30 lat
  • Odpowiedz
@Van-der-Ledre: Ja mam tylko Prime Video na cały rok kosztujący chyba 50 zł (czyli śmieszne grosze w porównaniu z tym co chcą żymianie z Netflixa), a jeśli chodzi o jewtube to ublock na przeglądarkę i SmartTube na Telewizorze i zapominam, że na jewtube są jakiekolwiek reklamy.
  • Odpowiedz
@Vadzior: Co tam masz z ciekawości? Chmure obliczeniową, dropboxa, hosting?


Potem soyaki się dziwią, że przy zarobkach 10k zostają im grosze,


@Van-der-Ledre: Nie wiem kiedy ludzie mają w ogóle czas żeby z tego korzystać. Kupiłem sobie raz Amazona na promce i odpaliłem go ze 3-4 razy bo nie miałem czasu żeby cokolwiek oglądać, a niektórzy mają każdą platformę streamingową chyba.
  • Odpowiedz
@Van-der-Ledre: hmm, ciekawe kiedy ktoś ogarnie że sptfy też jest "za darmo" zmodyfikowany APK xD

Stron z darmowym kąkentem jest sporo, baa, są takie że premiera filmu/serialu jest w tym samym momencie co na oficjalnym kanale... ;-)
  • Odpowiedz
@Van-der-Ledre: Ja jeszcze chciałbym uświadomić tych wszystkich ludzi że jeszcze kilkanaście lat temu (i kilkadziesiąt, kilkaset, kilka tysięcy też) żyło się normalnie bez youtube premium spotify i netfilxa

powiem więcej, może człowiek by sobie coś lepszego do roboty znalazł i był szczęśliwszy bez tych rozpraszaczy razem z instagramem i tiktokiem

ja w zasadzie używam tylko youtube darmowego i wykop, dostrzegam że też tracę czasem na to bez sensu czas bo to
  • Odpowiedz
@darktemplar

@Van-der-Ledre: Ja jeszcze chciałbym uświadomić tych wszystkich ludzi że jeszcze kilkanaście lat temu (i kilkadziesiąt, kilkaset, kilka tysięcy też) żyło się normalnie bez youtube premium spotify i netfilxa.


Tak, bo muzykę ściągało się na bearshare i wrzucało kablem na kartę pamięci w telefonie. Musiałeś wiedzieć czego będziesz chciał słuchać. Pozdrawiam Dalej tak możesz jak nie chcesz spotifsya gdzie po prostu odpalasz to na co masz teraz ochotę.
Filmy ścigalo się
  • Odpowiedz
@Van-der-Ledre: serwisy do streamingu muzyki działają dobrze ze sprzętem audio, np przez Chromecast audio, albo wbudowane we wzmacniacz, no i maja często wysoka jakość.

Może jeszcze wygoda, można słuchać z wygaszonym telefonem (YT vanced też to umie, no ale nie każdy wie że to istnieje, albo nie chce "piracić" omijając reklamy), podpowiada muzykę czasem lepiej niż YT.
  • Odpowiedz
@Pavulenko: @Van-der-Ledre Ja przede wszystkim nie toleruję nie posiadania plików na własność. Jeden foch wytwórni, czy kto tam udziela licencji Spotify i guzik sobie posłuchasz. Dlatego korzystam z promek Plusa na darmowego Tidala i ściągam niezaszyfrowane flaczki na dysk.
  • Odpowiedz