Wpis z mikrobloga

Jaka jest roznica przy zwolnieniach z firmy gdy jestem zatrudniony na UoP i b2b? Gdzieś słuchałem że na b2b z dnia na dzień mogą się ciebie pozbyć, to prawda czy zależy od umowy?
#programista15k
  • 12
  • Odpowiedz
@JI_Gorki w przypadku UoP masz okres wypowiedzenia który coś znaczy, w B2B najczęściej okres wypowiedzenia chroni tylko klienta a nie dostawcę. Bo klient przestaje zlecać robotę i umowa obowiązuje ale nie ma godzin i nie ma kasy. Często nawet druga strona jej nie wypowiada bo po co, lepiej żeby dostawca czekał w gotowości na zlecenie. W przypadku UoP jest też ochrona przed masowymi zwolnieniami czyli nie można zwolnić na raz dużo ludzi,
  • Odpowiedz
@JI_Gorki: na uop masz większe przywileje, 3 miesiące okresu wypowiedzenia , ustawowe urlopy, nie mogą cię chyba zwolnić bez wyraźnego powodu. Na b2b cię #!$%@?ą i nara
  • Odpowiedz
@JI_Gorki przez zwolnieniach z UoP wszystko masz uregulowane w KP wraz z odprawami, przy b2b masz w umowie sposoby i terminy rozwiązania umowy bo to nie jest zwolnienie tylko rozwiązanie umowy.
  • Odpowiedz
@JI_Gorki: Zalezy od kontraktu jaki sobie wynegocjujesz ja mam miesiąc wypowiedzenia na b2b, 24 dni wolne płatnego urlopu i 12 chorobowego na zasadzie "nie ma mnie bo jestem chory" i jest zasada że każdy pracownik może korzystać z urlopu przyslugującego w świeta państwowe w kraju z ktorego pochodzi.
  • Odpowiedz
@JI_Gorki: Nie ma zbytnio doświadczenia że zwolnieniami że strony pracodawcy ale wydaje mi się że jeżeli w umowie masz okres wypowiedzenia powiedzmy 2 miesięczny i masz gwarantowana minimalna ilość godzin lub stała stawkę to muszą albo przynajmniej powinni się tego trzymać.
  • Odpowiedz
@JI_Gorki: UoP też można rozwiązać z dnia na dzień. Po prostu dadzą Ci porozumienie stron i zwolnienie ze świadczenia pracy. Obecnie nie ma znaczenia jaką masz umowę. Chyba, że antycypujesz zwolnienie i zaczniesz kombinować z L4.

To odnośnie okresu zwolnienia.

Jeżeli chodzi o podatki to B2B znacznie różni sie od UoP z korzyścią na B2B.
  • Odpowiedz