Wpis z mikrobloga

czy da się gdzies załpłacic i zrrobic test DIVA 5 online? bo na moim #!$%@? nie ma takiego specjalisty a nie chce jeszcze marnowac kasy na dojazd do jakiegos wiekszego miasta jesli ma sie okazac że nie mam #adhd
  • 8
  • Odpowiedz
@mmmod: dawaj na PW mirek to zrobię ci szybką diagnozę za darmo. Też się trochę z tym borykałem i nie ma co płacić za dive 5, może mam nawet jakiś wydruk to Ci zrobię skan
  • Odpowiedz
  • 0
@mmmod: ale jak szkoda Ci kasy na paliwo do miasta, to ostrzegam że adhd to droga choroba, standardowa diagnoza to 1500zł, a jak diagnoza u psychiatry to pierwsza wizyta zazwyczaj 400/500zł, badania krwi 200/300zł, druga wizyta z 250zł, wtedy dostajesz pierwsze leki które mogą kosztować od 100 do 300zł miesięcznie, a nie jest powiedziane że pierwszy lek Ci pomoże tak samo może się to skończyc tak że zwiedzisz kilku lekarzy. Niektóre
  • Odpowiedz
@mmmod: Psychomedic, mogę dać ci nazwiska polecanych psychologów diagnostów, które mam od swojego psychiatry. Przy czym taka pełna diagnoza jest droga, a czasami starcza sama rozmowa z psychiatrą, więc możesz spróbować najpierw wywiadu u psychiatry. Ja chodzę do dr. Artura Barlika, wizyty mamy na skype z kamerką. Polecił mi go znajomy z ADHD.
  • Odpowiedz
@sha128: ja u specjalisty od adhd u doroslych zapłaciłem 450 zł. Nic więcej płacić nie musiałem,. Wystarczyła tylko DIVA wypełniona samemu i wywiad psychiatryczny (to jest standard międzynarodowy, testy osobowości, neuropsych. są zbędne). Niektórzy psychiatrzy chcą mieć DIVE wypełnioną przez psychologa co może zwiększyć koszt o około 150-200 zł. Te 1500 zl to naciąganie na kasę przez pseudo specjalistów i takich bym unikał.
  • Odpowiedz
Te 1500 zl to naciąganie na kasę przez pseudo specjalistów i takich bym unikał.


@psychoaktiff: ale dużo osób z ulicy o tym nie wie i się daje robić w jajo

ja u specjalisty od adhd u doroslych zapłaciłem 450 zł. Nic więcej płacić nie musiałem,


@psychoaktiff: ja już wydałem kilka tysi i nadal jestem w dupie
  • Odpowiedz
@sha128: no to lipa, może masz jakąś skomplikowaną historię i współistniejące zaburzenia. U nas jak w lesie - jest 0,4% zdiagnozowanych, gdzie na świecie między 4,5-9% w całej populacji. Jak jesteś z okolic zachodniopomorskiego to mogę lekarza polecić ja nie to szukaj może diagnozy online (chyba Jarosław Jóźwiak z Warszawy ma opcję online). Powodzenia
  • Odpowiedz