Wpis z mikrobloga

O nie! Nie ma niedziel handlowych, a idę zapierdzielacć do roboty (i to na 12h).

Kto się o mnie upomni? Może któraś pani ekspedientka, albo któryś z moherowych beretów? Nie? To jak to jest, moja rodzina nie cierpi na tym, że pracuję w niedziele? Mi nie przysługują niedziele ustawowo wolne od pracy?

Państwo nie chce zamknąć wszystkich zakładów przemysłowych na ten czas? A dlaczego? Jestem gorszego sortu? Mi można powiedzieć "zmień pracę jak Ci nie pasuje", a Pani za ladą tego powiedzieć nie wolno?

#gownowpis #pracbaza
  • 148
  • Odpowiedz
@macan zawsze mam bekę jak karyny pisowskie po zawodówce, pultają się na fb pisząc, że reeeee skoro sklepy w niedziele mają być otwarte to urzędy też xD tak jakby tylko sklepy pracowały w niedziele xD poza tym kto im broni podnieść kompetencje i iść pracować do urzędu? XD
  • Odpowiedz
@macan: ale w zakazie handlu nie chodzi o ekspedientki, w zakazie handlu chodzi o ludzi którzy idą do sklepów i galerii w niedzielę i tam zostawiają pieniądze zamiast w kościele. Twoj zakład przemysłowy nie jest na tyle atrakcyjny zeby nagle miliony szły tam na wycieczkę więc możesz pomarzyć o wolnych niedzielach.
  • Odpowiedz
@StdPtr lol, ale co z tego? Dokładnie to samo można powiedzieć o osobach z działu utrzymania ruchu w każdym zakładzie o pracy ciągłej, np w drukarniach. Nie ma najmniejszego powodu, żeby taki zakład musiał funkcjonować w niedziele. To czemu nie zamkniemy wszystkich miejsc pracy w niedziele? Weź nie gadaj, że sprzedawcy nie mogą zmienić pracy bo to jest zwyczajne kłamstwo, bo bycie kasjerem to nie jest jedyna praca, którą można wykonywać bez
  • Odpowiedz
  • 2
tylko i wyłącznie ukłon w stronę kościoła i tylko o to chodziło


@sayanek:

Raczej tak to sprzedano masom.
Zyskały sieci handlowe bo muszą o jeden dzień mniej płacić pracownikom, a klienci kupią i tak tyle samo tylko inaczej się to rozłoży w tygodniu.
  • Odpowiedz
  • 1
@jan-kowalski-nieudany-eksperyment:

Bo te, które pierwsze wykombinowały zajęły klientów tych, które nie wykombinowały - ot exploit systemu.
Część uciekła w e commers, ale za to spadła nieco konkurencja bo część małych sklepów upadła.
  • Odpowiedz
to może jakieś dodatki w ustawie za pracę w niedziele?


@macan:

Co wy ludzie z tymi dodatkami?

Niedziela to dzień jak co dzień.
Jedynym idiotyzmem to są jakieś "niehandlowe niedziele".
  • Odpowiedz
@macan: Dla mnie idealnym przykładem tego o czym mówisz jest branża gastro. Ja akurat pracuję w takich miejscach, że podchodzę pod infrastrukturę krytyczną i muszę pracować w niedzielę oraz święta ale np. restauracje? W czym pracownicy gastro są gorsi od kasjerów?
  • Odpowiedz