Wpis z mikrobloga

  • 108
@Smalec_z_ogorkiem: To tak jakby narzekać, że kiedy ostatnio musiałeś dodać 125 + 54. Tak naprawdę to nie powinni uczyć skrótów tylko powinny być normalnie 2-3 lekcje poświęcone na to byście sami wykminili jak je wyprowadzić, bo to jest podstawa do nauki wyprowadzania wzorów i dowodów w przyszłości.

A sam wzór skróconego mnożenia uczy o właściwościach dodawania i mnożenia (tj. że 9*9 != 7*7 + 2*2 co jest ważne przy późniejszym rozumowaniu
  • Odpowiedz
@Smalec_z_ogorkiem: wzorów skróconego mnożenia używasz kiedy korzystasz z dowolnego urządzenia elektronicznego które ma liczyć coś w przybliżeniu z określoną dokładnością (google : szereg Taylora) także wysrywy kołchoznikow że lyyy szkoła #!$%@? można sobie wsadzić tam gdzie słońce nie dochodzi xD
  • Odpowiedz
@domnik: Jeżeli chodzi ci o to:

że 9*9 != 7*7 + 2*2


To często w notacji używa się ! przed znakiem równości by wskazać brak równości. Częste w j. programowania (są różne syntaxy podejrzewam, na szybko pisałem).
  • Odpowiedz
@Robol: a ja zalecam lekarza, bo takiego bulu dupy dawno nie widziałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Smalec_z_ogorkiem: Ty tutaj gadu gadu, a dół się sam nie wykopie. Jeżeli to pomoże Ci szybciej #!$%@?ć to mogę dodać "proszę", to i tak więcej niż dostajesz od swojego szefa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
sam wzór skróconego mnożenia uczy o właściwościach dodawania i mnożenia (tj. że 9*9 != 7*7 + 2*2 co jest ważne przy późniejszym rozumowaniu z iksami i innymi dupiksami).


@Urajah: ale co ten przykład ma #!$%@? wspólnego z tym czego uczy wzór skróconego mnożenia. to co pokazujesz to po prostu postawy potegowania xD
  • Odpowiedz
@Smalec_z_ogorkiem: kiedy twoim najwyższym matematycznym osiągnięciem jest przeliczenie które z dwóch tanich piw się bardziej opłaca bo ma więcej % alkoholu to się #!$%@? nie dziwię.
Potem jeden z drugim nie rozumie co to znaczy myśleć samemu, banda idiotów mówi, że teraz popieramy to, a jutro tamto i idą barany jak w dym.
  • Odpowiedz