Wpis z mikrobloga

Tu mapa jakości powietrza jaką ja widzę w airly


@CheSlaw: Sprawdzasz w pogodny dzień - zupełnie inaczej sprawa się ma w zimniejszy wieczór.

Po pierwsze kopciucha wieczorem zasypuje się do pełna żeby do rana starczyło, po drugie wtedy otwiera się więcej powietrza (czyli szybciej się pali) bo raz że się robi zimno, dwa że wielu ludzi grzeje też tym wodę na wieczorną kąpiel.
Po trzecie śmieciami pali się jak jest ciemno,
Tylko że taka V klasa nie będzie problematyczna dla sąsiadów, jeżeli jest poprawnie używana, a walczy się z nią jakby to największe zło świata było i zrównuje z paleniem śmieciami w kozie.


@Rachey: Mnie nie przekonasz - widziałem efekty montażu pieca V klasy i nadal wyczuwalny był swąd dymu który jest dla mnie nieakceptowalny w dzisiejszych czasach, do tego fizyczna konieczność zamawiania, wnoszenia paliwa do pieca, częstsze prace utrzymaniowe (chociażby czyszczenie
@CheSlaw: nie, wiesz co, lepiej pokazmy ludziom mapki zanieczyszczen i poprosmy o odpowiedzialnosc za wspolne dobro. Na pewno zadziala ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z pewnoscia typowy polak-cebulak nie powie:

- mamy zloza wegla wiec musimy kopcic
- nie mam pieniedzy na ocieplenie budynku/wymiane pieca
- dziadek tez zawsze smieciami rozpalal i jakos nikt nie umarl
- #!$%@? dobraly sie do piecow

Typowy polak na #!$%@? na wspolne
@unintelligible: popatrzcie jak poprzednie pokolenia nas urzadzziły- zamiast mieć kilka/kilkanaście bloków jądrowych i o wiele niższe ceny i zaydmione powietrze - to teraz jako jedyny, znaczacy kraj w europie nie mamy elektrowni jądrowych xd To jest jakaś masakra. Wszystkich polityków sprzed 30 lat za samo tylko to powinni do więzień wrzucić.
ziomek jechal prawie na srodku drogi przy tak wąskiej drodze, do tego nie wierze ze nie slyszal nadjezdzajacych pojazdow gdzie juz automatycznie powinien sie lekko ssunac dla wlasnego bezpieczenstwa, kolarze to jednak debile, ale dobrze ze nic sie nie stalo wielkiego tym razem