Wpis z mikrobloga

Jak przykręcić uchwyty do górnych szafek kuchennych, pionowo czy poziomo?


@incar: kurna, wcale. Wymień zawiasy na "push-to-open" i zapomnij o temacie :)

A na serio - naprawde w ogóle rozpatrujesz opcję instalacji uchwytów na szafkach w poziomie? Przecież to by i wyglądało do dupy i użytkowo było jeszcze gorsze.
@incar: ale to przecież niewygodne jest, właśnie po to one są w różnych płaszczyznach żeby dostosować sie do naturalnego ruchu ręki (układ mięśni i stawów)
Ale może o to chodzi, żeby było nowocześnie, czyli inaczej, niewygodnie, brzydko i bez sensu, ale inaczej
@incar: ja mam szafki aż pod sufit, podzielone 60cm dół i 40cm góra. Nijak nie jest wygodne otwieranie tej wyższej szafki, jak uchwyt jest w pionie. Dlatego u mnie są w poziomie, bo tak naturalnie jest wygodniej. Wyciągnij rękę nad głowę i spróbuj sięgnąć oraz wykonać ruch otwierania szafki jakbyś trzymał uchwyt pionowy i poziomy. Zwróć uwagę jak zachowuje się nadgarstek.
@incar: oczywiście, że poziomo. Przyjrzyj się jak pracuje ręka na wysokości twarzy gdy otwierasz drzwiczki. Dodatkowo do poziomego uchwytu sięgasz nieco niżej. Też stałem przed tym wyborem, wybrałem ergonomię i nie żałuję.
@incar jeśli fronty są gładkie i nie podzielone tak po pedalsku na dole jak tu to relingi na środku w poziomie z 35mm od brzegu, jest i ładnie i wygodnie. Jeśli fronty są frezowane w jakieś wzorki to wtedy już inny uchwyt niż reling idzie i zależy jak ładniej wygląda