Wpis z mikrobloga

Cześć, mam dla was #rozdajo #rozdajozadarmo bez okazji. Chcę w ten sposób zareklamować kulturę i teatr.

" SCHAFFER
Każdy materiał ma swoją wytrzymałość, pani Osterman. Czasem można naciskać na niego i wyginać wielokrotnie, a mimo to zachowuje swój kształt. W końcu jednak granica zostaje przekroczona i znienacka pojawia się szkoda dużo większa niż moglibyśmy się spodziewać.

WANDA
Czy ten wykład z fizyki do czegoś prowadzi, panie Schaffer?

SCHAFFER
Ilu kochanków miała pani w tamtym czasie?

WANDA
Jakie to ma znaczenie? Czy lata w więzieniu będą mnożone przez ich liczbę? "

Wielu z nas narzeka na poziom sztuki i kultury w naszym kraju - poczynając od filmów, a kończąc na muzyce - sztuki często byle jakiej, dla mas, opartej na plagiacie. Ja nie będę tak stać i narzekać.

Tak powstał Teatr Anatomia, który od kilku lat tworzy autorskie scenariusze, z własną oprawą muzyczną (pisaną od zera na orkiestrę), strojami, scenografią i efektami praktycznymi. Bardzo zależy nam na tym, żeby każdy aspekt sztuki był na wysokim poziomie. Nie żebrzemy o pieniądze, nie jest to dla nas priorytet i źródło utrzymania. Jesteśmy nerdami za dnia pracującymi na etacie, co jest swojego rodzaju wyzwaniem. Działamy również charytatywnie i docieramy z kulturą i pomocą do osób starszych, samotnych i młodzieży.

Idea pierwszy raz pojawiła się po obejrzeniu w profesjonalnym teatrze kolejnej komedii, której "śmieszność" wynikała głównie z przekleństw rzucanych w ciszy w kartonowej scenografii.

Było BARDZO CIĘŻKO (jak mogłoby być inaczej bez znajomości :D) i sama geneza jest raczej tematem na wiele wpisów. Ostatecznie udaje nam się utrzymać wysoki poziom i zbierać wiele pochlebnych recenzji, co daje nam siłę do dalszego działania. :)

Obecnie, 17 listopada o 18:00 w Starochorzowskim Domu Kultury (Chorzów, ul. Siemianowicka 59), wystawiamy nowy historyczny kryminał osadzony w latach 1913-1940 i na ten spektakl mamy dla was do rozdania 10 darmowych wejściówek.

Otto to intrygujący kryminał, który zabierze Cię 100 lat w przeszłość, aby przeżyć pełną zwrotów akcji historię oprawioną muzyką, śpiewem, tańcem, światłem i efektami praktycznymi.

Kiedy świat zalewa fala remake'ów i powtarzających się schematów, może warto pozwolić się zatrzymać i wciągnąć w świat zupełnie nowej i oryginalnej historii?

Informacje dla tych, którzy lubią Facebooka: link do Fb
Informacje dla tych, którzy go nie lubią: link do strony organizatora

Pierwsze osoby, które zgłoszą się w komentarzach otrzymają darmowe bilety na spektakl (maksymalnie 2 bilety na osobę). Do rozdania mamy 10 wejściówek. :)

#spektaklotto #teatranatomia #katokultura #teatr #katowice #chorzow #gruparatowaniapoziomu #sztuka #historia #wydarzenia #gownowpis #chwalesie #muzyka #taniec #slask
ElGecko - Cześć, mam dla was #rozdajo #rozdajozadarmo bez okazji. Chcę w ten sposób z...

źródło: 399100370_669984048576481_1724711063613951559_n

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@ElGecko: Od 10lat codziennie przejeżdżam koło Starochorzowskiego Domu Kultury. Nigdy nie miałem okazji być w środku. Z przyjemnością przyjdę z różową.
  • Odpowiedz