Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Znacie lek na zespol jelita drazliwego który można brać cały czas? Regularny Loperamid chyba skutkuje u mnie krwawieniami.
Zależy mi na czymś co sprawi, że przestanę mieć parcie zaraz po obudzeniu. Niektórzy po pobudce mogą chilować godzinę, dwie, a ja nie.
Lekarz kazał mi nic nie brać i jedynie na diecie poprzestać, ale nie pomaga to na poranne biegunki.

#zdrowie #medycyna #ibs #zespoljelitadrazliwego #apteka #lekarz



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 12
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: maślan sodu (sodium butyrate) ponoć pomaga. kuracja ma trwać 3 miesiące, ale ludzie piszą, że biorą cały czas, albo jest tak zajebiscie, że już nie trzeba po jakimś czasie. pierwsze efekty mają niby być widoczne po miesiącu, ale ludzie piszą, że i po paru dawkach pomaga.

ciezko znaleźć jakieś konkretne informacje, które nie są pracą naukową lub belkotem sklejonym pod SEO.
  • Odpowiedz
Lekarz kazał mi nic nie brać i jedynie na diecie poprzestać, ale nie pomaga to na poranne biegunki.


@mirko_anonim: jak dlugo trzymasz diete? Jezeli nie jest to dlugo, to poczekaj jak radzi lekarz.
W miedzyczasie poczytaj o zespole jelita drazliwego i zajmij sie leczeniem twojej psyche, to na pewno pomoze.
A patrzyles sobie na youtobe co tam inni robia/polecaja?
Takie cos na poczatek:
https://www.youtube.com/watch?v=SV9d-Hfe-vk
Generalnie dobrze jest zobaczyc jak radza sobie
  • Odpowiedz
aślan sodu (sodium butyrate)


@bukszpryt: zgadza sie dziala - kolezanka to brala - suplement diety do dostania w aptece - eliminuje biegunki, ale zamienia je w niektorych przypadkach na zatwardzenia.
Generalnie, tutaj musi nastapic leczenie od glowy, po jelita - dieta i leki na psyche plus psychoterapia
  • Odpowiedz
@Wszystko_albo_nic: to nie zawsze musi być z łba, żeby się od razu pakować w psychotropy.
moze być odwrotnie - przewlekła upierdliwa choroba moze być przyczyną problemów psychicznych a nie ich skutkiem.
przywiazanie do kibla i planowanie przemieszczania się uwzględniając dostępne kible może być raczej męczące
  • Odpowiedz
moze być odwrotnie - przewlekła upierdliwa choroba moze być przyczyną


@bukszpryt: kazda opcje trzeba sprawdzic ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wazne, zeby oprzec sie troche na doswiadczeniach innych i zwyczajnie probowac leczyc roznymi dostepnymi sposobami,
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Nifuroksazyd - dawkowanie według ulotki. Ale to lek doraźny, który bez wyeliminowania mleka, laktozy i ogółem nabiału niewiele da. Możesz też rozważyć olejek oregano i dopiero wziąć się za probiotyki po tym. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
  • Odpowiedz