Wpis z mikrobloga

Nowy rzad sie powoli formuje to bedzie zaraz mozna dobrac się do dupy oszustów podatkowych.

Nie zebym byl pisowcem bo ciesze sie, ze juz nie beda rzadzic ale akurat pod katem podatkow to cos mi sie wydaje, że przeciętny wykopek #programista15k, ktory tak wielbi pana Tuska będzie mocno w dupe jak zlikwidują B2B i pol pensji na UOPie trzeba bedzie oddać w zebach na cudze bombelki.

#polska #podatki #bekazlewactwa #bekazprawakow #polityka
Kielbasiarz - Nowy rzad sie powoli formuje to bedzie zaraz mozna dobrac się do dupy o...

źródło: 9e6984a5d3a0df9cea3a4ee586ee06608fd4a13d5c56e8bb4e501546b21d8aaf

Pobierz
  • 22
@Kielbasiarz: nie zlikwiduja B2B, bedzie co najwyzej gotowanie zaby. Samozatrudnienie jest za bardzo wryte w system i nie mowie tylko
o branzy IT. Co najwyzej beda obciazac tych lepiej zarabiajacych na B2B tak by to sie mniej oplacalo ludziom, np. wrzucenie progresji.
@Anthermil Jak pracuje z domu, na własnym sprzęcie i sam muszę kminić co zrobić żeby coś działało to jestem legalną działalnością. A to, że kontrahent mi tyle roboty zapewnia, że nie mam jak wziąć drugiego klienta żeby nie siedzieć przy kompie 24 na dobę to normalna rzecz. I taka jest większość przypadków, więc gdzie tu lecenie w #!$%@??
wytlumacz mi jak mozna leciec w chyja na jdg jesli urzad cie kontroluje i placisz wszystko na czas?


@controll: W taki, że wygląda to tak, że ludzie korzystają z preferencyjnego opodatkowanie i oskładkowania, wykonując identyczną pracę co osoba na UoP, mając takie same obowiązki, przechodząc identyczny proces rekrutacyjny, korzystając z komputera zapewnionego przez pracodawcę i często mając gwarantowany płatny urlop i coś w rodzaju chorobowego, szkolenia takie same jak pracownicy, no