Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@Kryspin013 @Bad_Wolf i to pozwoli mi na skopiowanie całego systemu 1 do 1 który już działa i sam się spakuje do obrazu? Wybaczcie za głupie pytania, poczytałabym w internetach przed takim pytaniem ale jestem jeszcze w pracy nie nie mogę poświęcić teraz na to czasu
@mocarz1: jak offline to dd, robisz kopie bit po bicie tylko tutaj wypada zatrzymać serwer, wsadzić kartę do kompa i zrobić kopie. Jak online to ciężej, choć rsync może dać radę. Ewentualnie gdybyś miał na karcie BTRFS to prawdopodobnie dało by się zrobić snapshot i wypchnąć go po sieci. Największym problemem jest tu to, że pliki na takiej karcie cały czas ulegają zmianom. Stąd BTRFS sprawdził by się tu chyba najlepiej.
via Android
  • 0
@cysiekw @kpv15 mam fizyczny dostęp więc offline jak najbardziej wchodzi w grę a jak już server działa to przynajmniej konfiguracja systemowa przydałaby się na zewnętrzny podpięty pod raspi dysk automatycznie robić
mam fizyczny dostęp więc offline jak najbardziej wchodzi w grę a jak już server działa to przynajmniej konfiguracja systemowa przydałaby się na zewnętrzny podpięty pod raspi dysk automatycznie robić


@mocarz1: ja bym to zrobił tak:
na dzień dobry, dd i co jakiś czas bym nim leciał (np raz w miesiącu).
częściej rsync i słał pliki gdzieś na inną maszynę.

W ten sposób, gdy się wysypie, odzyskujesz z dd, a ewentualnie
@Kryspin013 @Bad_Wolf i to pozwoli mi na skopiowanie całego systemu 1 do 1 który już działa i sam się spakuje do obrazu? Wybaczcie za głupie pytania, poczytałabym w internetach przed takim pytaniem ale jestem jeszcze w pracy nie nie mogę poświęcić teraz na to czasu


@mocarz1: zrobienie backupu działającego systemu to proszenie się o kłopoty z niespójnością systemu plików. Jak chcesz mieć bezpieczną kopię to musiałbyś klepnąć kopię karty wyłączonego systemu.