Wpis z mikrobloga

Kilka dni po zamontowaniu syfonu w umywalce łazienkowej zaczęło przeciekać przy uszczelce (zaznaczyłem ją strzałką). Wszystko było skręcane ręcznie. Co może być powodem? Trzeba to coś dociskające uczelkę kluczem dokręcić? No i dziwi mnie, że przez kilka dni było ok

Tu jeszcze linki:
Syfon umywalkowy oszczędzający miejsce McAlpine 32 mm
Escellent Cori 51

#hydraulika #remont #remontmieszkania #kuchnia #remontujzwykopem #budowadomu #budujzwykopem #hydraulik #zlotaraczka #majsterkowanie #pytanie #remont #kiciochpyta #dom
becvvv - Kilka dni po zamontowaniu syfonu w umywalce łazienkowej zaczęło przeciekać p...

źródło: 375702571_710191551105434_6133472586610522313_n

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
@becvvv: uszczelka się przesunęła, prawdopodobnie za słabo skręcone albo traciłeś czymś od spodu. Rozkręć, załóż uszczelkę prawidłowo i skręć mocniej w odpływie jest śrubka aczkolwiek
  • Odpowiedz
@becvvv: mogą być źle założone uszczeli, może być wada umywalki na styku z dolną uszczelką. Najlepiej odkręcić i zerknąć. U góry też dałeś uszczelkę rozumiem?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Smarek37 u góry czyli gdzie? Czerwona strzałka wskazuje na 1 uszczelkę. Gdzieś jeszcze powinna być? Ogólnie to był komplet i nic dodatkowego nie montowane było
  • Odpowiedz
@becvvv: czarna gumowa uszczelka idzie od dołu umywalki, cienka piankowa od góry jak wkładasz ten korek automatyczny i skręcasz musi być uszczelnione z obu stron. Ta górna jest tak naprawdę ważniejsza. No może nie ważniejsza, bo obie muszą być po prostu
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@becvvv: rozebrać, sprawdzić powierzchnię umywalki pod kątem nierówności. Jak są, to wyrównać, nasmarować uszczelkę płynem i skręcić. Górna uszczelka jest nieistotna, o a tylko ochrania powierzchnię umywalki.
  • Odpowiedz
@becvvv ucieka po gwincie. Standard w tego typu odpływach. Posmaruj uszczelkę soudalem fixall flexi (są też małe tubki w Castoramie). Skręć I nie powinno już przeciekać
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@skrytek znowu nie rozumiem - piszesz, że to standard, a jakoś inni nie mają tego typu problemów, a przynajmniej nie zaproponowali takiego rozwiązania. A co ten klej da? Że uszczelka nie będzie się przemieszczać? To dociśnięcie mocniejsze nie da tego samego?
  • Odpowiedz
@becvvv https://allegro.pl/oferta/mexen-korek-umywalkowy-klik-klak-chrom-mosiezny-8395469295 tu masz identyczny korek, a przynajmniej mocowanie z uszczelką. Poczytaj komentarze. Ludzie stosują tam silikon, ale z doświadczenia wiem, że silikon nie lubi ciągłego kontaktu z wodą. Zaproponowałem fixalla, bo nie musisz czekać aż wyschnie. Od razu możesz puszczać wodę.
A odpowiadając na Twoje pytanie, to fixall ma za zadanie uszczelnić punkt styku uszczelki z gwintem korka. Bo tam ucieka woda.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@skrytek no ale u mnie tez jest uszczelka przy mocowaniu (czarna). To jasne pod czarnym to chyba też uszczelka, ale dopiero dzisiaj będę na mieszkaniu to się upewnię
  • Odpowiedz