Wpis z mikrobloga

Chcę wziąć ten kredyt 2% w przeciągu najbliższych kilku lat, ale najpierw chciałem uzbierać na poduszkę finansową. Ogólnie nawet nie mam pomysłu, gdzie mógłbym kupić mieszkanie, bo pracuję zdalnie i dla mnie raczej to wszystko jedno. Chciałbym mieć tylko blisko sklep, jedzonko itp. (jak ktoś ma jakieś sugestie albo coś co mógłbym poczytać, żeby ułatwić mi podjęcie decyzji to byłbym wdzięczny)

I teraz mam pytanie. Może trochę głupie, ale zapytam.

Jeżeli rząd będzie chciał odejść od tego programu, to jak to by teoretycznie wyglądało? Z dnia na dzień przecież go nie wycofają.
Wybranie mieszkania i otrzymanie kredytu chyba trochę trwa. Nie chcę ominąć tego kredytu, bo to może być finansowo coś, co w ogóle umożliwi mi posiadanie własnych 4 ścian.
#nieruchomosci #kredyt2procent #kredythipoteczny
  • 17
jak ktoś ma jakieś sugestie albo coś co mógłbym poczytać, żeby ułatwić mi podjęcie decyzji to byłbym wdzięczny


@suweren_sudoku: Przede wszystkim to poczytaj, jakie są warunki tego bk2% od strony rządu, ile już #!$%@?ło złotówek i zweryfikuj swoje

Chcę wziąć ten kredyt 2% w przeciągu najbliższych kilku lat
@controll: Masz rację, bank jest w stanie w 2 tyg wydać mu decyzję, ale trzeba pamiętać, że nawet zakładając, że chłop ma już wybraną nieruchomość (a nie ma), zanim jeszcze złoży wniosek o kredyt hipoteczny musi zgromadzić kupkę papierów. Papiery różnią się w zależności od tego czy to rynek wtórny czy pierwotny i od banku zapewne, ale są różne duperele typu wypisy z księgi wieczystej, jakieś umowy przedwstępne, wypisy i wyrysy,
@haha123: Dzięki za wyjaśnienie.
Czytam właśnie artykuł z wypowiedzią Budy. Wiem, że to PiSowczyk, ale jednak pod tym względem nie ma powodu by kłamać:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Buda-Pieniedzy-na-Bezpieczny-kredyt-wystarczy-do-momentu-wprowadzenia-kredytu-0-proc-8639824.html

Jeśli mówimy o 1 marca 2024 r., to do końca lutego z pewnością środków wystarczy. Dzisiaj mamy wykorzystane z 947 mln zł około 500 mln zł, więc około połowa środków została wykorzystana w tym instrumencie. Mamy tutaj dużą poduszkę


Też odniósł się do kredytu 0%, ale
@suweren_sudoku: ZIOM weź ten kredyt, po prostu weź. Ten deal jest po prostu za dobry. O ile nie masz padaki(gdzie musi być mega padaka) w mieście z wyborem to absolutnie się opłaca. Możesz to nawet połączyć z gwarancją wkładu(ale wtedy długie czekanie w bankach). Imo warto rozważyć.
Ja bym nie wierzył w opozycje bo, alternatywy pewnie będą miały jakieś warunki że musisz mieć zarobki X dzieci Y. Dopóki nikt nie krzyczy
Chcę wziąć ten kredyt 2% w przeciągu najbliższych kilku lat


@suweren_sudoku: tak jak pisali wyzej - zapomnij. Ten program bedzie jedna z pierwszych rzeczy do uwalenia przez nowy rzad - lewica i trzecia droga sa przeciwni, a KO i tak mialo inny pomysl z kredytem 0pro (o wiele bardziej restrykcyjny i tylko na nowe budo).
@lagopus: @Kutafonix215
Okej, dzięki. Postaram się ogarnąć to mieszkanie do końca roku ew. stycznia, ale nawet nie zacząłem szukać i nie nawet nie wiem w jakiej miejscowości, bo mi to lotto w sumie xD W Krakowie jest biuro mojej pracy, ale nigdy tam nie bywam, full remote here.

KO i tak mialo inny pomysl z kredytem 0pro (o wiele bardziej restrykcyjny i tylko na nowe budo).

Ja bym się pewnie załapał,
@suweren_sudoku: Ja też nie znam się na prawie, ale jestem prosty chłop i czytam pierwsze zdanie "Maksymalny limit wydatków" i przyjmuje że może być mniejszy np. 3 złote.
Raczej mało kto będzie chciał taki program swoich poprzedników kontynuować. Ustawa budżetowa nie wymaga podpisu prezydenta a mamy głośne krzyki że takie dopłaty nie pomagają w problemie mieszkaniowym.
Kiedyś musisz wybrać gdzie mieszkać. A lepiej chyba jak dostaniesz darmowe pieniądze od pani z