Wpis z mikrobloga

Ej, bo konfederaci się zastanawiają dlaczego ludzie chcą zmian, ale nadal nie popierają Konfy


@Cinoski: Ja mam wrażenie, że ludzie nie chcą zmian tylko naprawy obecnego systemu. Tak wywnioskowałem jak rozmawiałem z ludźmi z roboty czy znajomymi. (Tak wiem. Za mała grupa by "badawcza")
Partie z lepszy PR to rozumieją i obiecują więcej budżetu przeznaczać na służbę zdrowia, wojsko etc. Dla ludzi to będzie "naprawa".
@cziko: populizm trafia do mainstreamu. Jesli likwidacja czy reforma zus bylby populizmem to konfa jako jedyna z takim postulatem mialaby solowe rzady w swoich rękach

To co mowisz to po prostu ogolnik. Mylisz pojecia. Dlatego to jastem logikiem centrysta, a ty pewnie populista xD

Tak czy siak. Konferacja zajmuje sie tymi rzeczami ktore sa faktycznymi problemami, a nie mainstreamowa pozywka dla mediow. Zus bez likwidscji czy reformy konfederacji i tak besize
@wstanczyk: to nie populizmy xD wy nie umiecie w logikie, obiektywizm i sie dziwicie, ze centrysci czy logicy maja z was beke xD

Populizmy sa skierowane do pospolitego obywatela z mainstreamu i weryfikowane sa wynikiem wyborczym. Widać kto z jakimi postulatami ma wiekszosc, a kto jest tylko dla centrystow
@NewBlueSky: Populizmem są nierealne fiskalnie reformy. Przeczytałem program konfederacji (https://konfederacja.pl/app/uploads/Konfederacja_WiN_Program_2023.pdf) i jest tam od groma obietnic (kwota wolna od podatku jako 12krotność pensji minimalnej? Ustawa Tani węgiel? Ustawa Tanie paliwo? Ustawa Prąd bez VAT? ) , ale nie ma informacji skąd wziąć na to pieniądze. Konfederacja to partia populistyczna. To co piszę to 'konkrety' z ich programu. I przepraszam ale nie mylę pojęć. Jeśli wierzysz w program Konfederacji to na
@cziko: kazda obietnica wyborcza jest nierealna. Tylko organizacja ktora przejmie 100% rzadu ma mozliwosc wprowadzenia tego co obieca, a i tak nie ma gwarancjico zrobi.

Dalej zakladam ze mieszysz relnosc w hakis sposob. Gdybys byl logikiem tp bys rozumial, ze nie da sie brac jezyka polskiego na powaznie i czesto trzeba rozumiec koncepcje zmiany tzn aby cos zrobic to najpierw beda musieli zmienic N innych rzeczy. Gdybym mial literalnie odbierac rzeczywistosc
to nie populizmy xD


@NewBlueSky: No nie, ani troszke xdddd

Populizmy sa skierowane do pospolitego obywatela z mainstreamu


@NewBlueSky:

wy nie umiecie w logikie, obiektywizm i sie dziwicie, ze centrysci czy logicy maja z was beke xD


@NewBlueSky: co ty pierdzielisz chłopie xd

Populizmy sa skierowane do pospolitego obywatela z mainstreamu


Przecież te wolnorynkowe i inne neoliberalne pierdoły to jest absolutny mainstream mainstreamów na całym świecie xD Ostatnio nawet
@Cinoski: Pomijając to czy ludzie chcą głosować na konfe czy nie. To masz racje. Ludzie chcą zmian, ale na gorsze xD.
Chcą jeszcze bardziej wyzbyć się odpowiedzialności za cokolwiek.


@wstanczyk: jestem logikiem, obiektywista, centrysta. Sorry ale potem sie dziwicie, ze nadludzie maja beke z populistow. Jak wy potraficie tylko zakrzywiac rzeczywistosc do waszego zyczeniowego myslenia.

Tak ankieta na wykopie pokazuje przekroj mainstreamu, a nie kapitalistycznych programistow itp xD wy serio nie widzicie problemow w waszej narracji. Jestescie gorsi niz bym was sobie wyobrazal xD

Jestes zdziwiony ze kaitalistyczne czy centrystyczne hasla trafiaja do centrystow czy kapitalistow? I potem wracamy do
@NewBlueSky: Mówisz strasznymi ogólnikami ("kazda obietnica wyborcza jest nierealna", "nie da sie brac jezyka polskiego na powaznie"). Mówię konkretnie o programie konfederacji. Jeśli masz inną definicję populizmu (populizm to odwoływanie się do "elit", często nie dające się wprowadzić obietnice) to napisz to. Nie zakrzywiam rzeczywistości, tylko piszę że program Konfederacji jest populistyczny wg ogólnej definicji tego terminu. Jak ty definiujesz populizm?