Wpis z mikrobloga

  • 69
@swiadomy_anakolut: nie no wiadomo, że lipole i metale to coś, co można bez przeszkód wywalać na smietnik, zwłaszcza takie, których nie masz jak łatwo rozdzielić od plastiku.

Poza tym, fajny whataboutism - nie warto poprawiać X, bo przecież coś do poprawienia jest również w Z i Y.


Ładna hipokryzja- mogłeś jeszcze powiedzieć że przeciętny kowalski nie musi wsiadać do samolotu, a na najjaśniejszych u steru socjalistycznego raju, robiących loty po 50km,
Ładna hipokryzja


@tellet: Na czym niby polega ta hipokryzja? Wnioskujesz podobnie do kogoś, kto nie sprzątałby psiego gówna, bo widział jak krowa zwaliła wielkiego placka i nikt nie posprzątał, wiec czemu on po psie miałby?. Oczywiście, że należy sprzątać śmieci po e-papierosach. Nikt rozsądny tego nie podważa. Ty za to podważasz ruchy w kierunku ograniczenia bardzo powszechnego śmiecia - butelki PET, podpierając to jakimś nielogicznym argumentem odnoszącym się do e-papierosa. Co
@tellet: ej, a o co chodzi z tą nakrętka? Bo ostatnio jak kupuję wodę to jazda przyczepiona. Guj nie strzela bo ciężko pić. Nie rozumiem jaki zamysł mógł iść za tym pomysłem,ale mogę się mylić.
Kupuję 1,5l wody gazowanej i ja piję. Przymocowany korek mi przeszkadza, bo drażni mordę. Jak wypije, to gniote I zakręcamy (od zawsze). Po kuj ten korek jest przywiązany? Jestem bardzo ciekawy uzasadnienia
@tellet: jednorazowe e-pety powinny być zakazane, zgadza się. Ale upadkowi cywilizacji technicznej oraz ogólnoświatowej klęsce głodu i tak ludzkość nie zapobiegnie. Zarówno prawactwo jak i lewactwo to eko szury. Prawactwo, bo nie widzi problemów środowiskowych i je lekceważy, a lewactwo, bo myśli, że da się te problemy rozwiązać.
@tellet: trochę żeś spudłował


Bo Unia się za nie już wzięła. Podobnie za baterię w telefonach i innych urządzeniach.

The disposable e-cigarette will disappear from the market in the EU by the end of 2026. This is the result of the compromise between Parliament and Council in the trilogue procedure on the Battery Regulation. It requires that three and a half years after the regulation comes into force, the batteries in
@moj_wykopowy_login: Głównym celem Dyrektywy ma być zapobieganie negatywnym skutkom wyrządzanym przez określone jednorazowe produkty z tworzyw sztucznych środowisku, zwłaszcza środowisku wodnemu, oraz ograniczanie ich użycia.

W kwestii produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych ustawodawstwo dotyczące odpadów ma za zadanie wpłynąć głównie na zwiększenie recyklingu, a w mniejszym stopniu na zaśmiecanie. W ocenie prawodawców unijnych bardziej skuteczne są środki mające na celu ograniczenie stosowania pewnych produktów skierowane ku wcześniejszym etapom łańcucha.

https://www.parp.gov.pl/component/content/article/72791:implementacja-dyrektywy-w-sprawie-ograniczenia-wplywu-niektorych-produktow-z-tworzyw-sztucznych-na-srodowisko