Wpis z mikrobloga

Jak ktoś chce zobaczyć przebieg budowy osiedla za Gierka, to wjechał właśnie zajebicho film. Kiedyś to było kurła! Może ktoś wypatrzy na materiale swój blok warty obecnie 14k z metra xD

PS
fajnie widać jak wszystko było robione na #!$%@? w tragicznych warunkach
#nieruchomosci
Kutafonix215 - Jak ktoś chce zobaczyć przebieg budowy osiedla za Gierka, to wjechał w...
  • 26
  • Odpowiedz
@Kutafonix215 Mieszkałem kiedyś w takim bloku z wielkiej płyty przez moment i od tego czasu nie mieści mi sie w głowie jak ludzie mogą je tak wychwalać, mam wrażenie że ludzie piszący jaka to wielka płyty nie jest zajebista to trolle albo nigdy w takim bloku nie byli i w nim nie mieszkali. A co do pierwszego filmu to najbardziej podoba mi sie fragment montażu #!$%@? farbą grzejnika.
  • Odpowiedz
  • 12
@igik1234: kiedyś zrobiłem tu ankietę dla beki z pytaniem czy gdyby powstało PRL Development i budowało tak jak na filmie, z tym ze z odległościami i zagospodarowaniem przestrzeni jak w nowym budo, to czy ludzie woleliby wielka płytę w tych samych pieniądzach. Odpowiedz taka jak na wykop przystało xD A co do samych osiedli - wg mnie nie uda się już doścignąć urbanistyki z tamtych czasów - właściwie cale dzielnice miast
  • Odpowiedz
@Kutafonix215 jakby ziemia była ,,za darmo" czyli po prostu ukradziona tak jak za Gierka to można nawet bloki co kilometr trzaskać i robić parki pomiędzy, problem jest taki że nie jest.
  • Odpowiedz
  • 27
@frisorovicz: ciężko się dziwić, ze na tych żelbetowych ścianach są często fale dunaju jak wszystko było zalewane w stalowych formach, które pewnie były czyszczone raz na #!$%@? wie ile iteracji xD
  • Odpowiedz
Zawsze zastanawiałem się czy te bloki przed termomodernizacją były tak brzydkie od pierwszego dnia, czy po prostu przez lata elewacja uległa pogorszeniu - okazuje się, że one od pierwszego dnia tak straszyły :D Ale i tak podziwiam, że te okna przetrwały transport i późniejszy montaż modułów i to bez żadnego zabezpieczenia folią.
  • Odpowiedz
wg mnie nie uda się już doścignąć urbanistyki z tamtych czasów

@Kutafonix215
Tak jak zachwalania bloków z PRL tak samo nie rozumiem zachwalania tej urbanistyki.
Właściwie to nie ma jednej spójnej, różnie się planowało. Czasami emulacja kamienic, czasami citi-block jak z dredd. Można robić coś tanio, ale sztuką jest zrobić tanio a nie drogi projekt tanio i wychodzą potworki. Jedyna kwestia że terenu było tak dużo że można nawet wymyślić ogródki działkowe
  • Odpowiedz
  • 2
@CePeK: to samo mi przeszlo przez mysl. Tzn. wiedzialem na czym polega budowa blokow z wielkiej plyty, ale jestem w szoku, ze okna i lazienki byly skladane/stawiane juz w fabryce. Toz jak odbieralem deweloperskie, to mialem dwie szyby do wymiany, a te przeciez byly tansportowane i zabezpieczone solo xD
  • Odpowiedz
  • 0
@igik1234

@Kutafonix215 Mieszkałem kiedyś w takim bloku z wielkiej płyty przez moment i od tego czasu nie mieści mi sie w głowie jak ludzie mogą je tak wychwalać, mam wrażenie że ludzie piszący jaka to wielka płyty nie jest zajebista to trolle albo nigdy w takim bloku nie byli i w nim nie mieszkali. A co do pierwszego filmu to najbardziej podoba mi sie fragment montażu #!$%@? farbą grzejnika.


Dokładnie tak jets,
  • Odpowiedz
Mieszkałem kiedyś w takim bloku z wielkiej płyty przez moment i od tego czasu nie mieści mi sie w głowie jak ludzie mogą je tak wychwalać, mam wrażenie że ludzie piszący jaka to wielka płyty nie jest zajebista to trolle albo nigdy w takim bloku nie byli i w nim nie mieszkali. A co do pierwszego filmu to najbardziej podoba mi sie fragment montażu #!$%@? farbą grzejnika.


@igik1234: no ale co
  • Odpowiedz
@Zerp dla mnie najgorszym elementem była ta prefabrykowana toaleta w pionie gdzie słyszy się każdego klocka i stęknięcie w obszarze 3 pięter. W nowych blokach niby też są toalety w pionach ale takiej akustyki jeszcze w żadnym nowszym bloku nie spotkałem co tam. W wielkiej płycie też często były idiotyczne układy z jakimiś przechodnymi pokojami i kuchniami z witryną ale to zależy jak sie trafi, czasem po paru remontach już tego nie
  • Odpowiedz