Wpis z mikrobloga

@wojtoon teraz porownujesz supermocarstwa z dużą powierzchnia, liczba ludności do takiej UE? jeśli UE poszła by w stronę federalizacji iż całej UE zrobili by jedno państwo to byłoby to najprawdopodobniej najpoteznieksze lub drugie po USA mocarstwo.

Spójrz na to jak UK straciła na brexicie ile PKB i tylko ja uratowało to że podpisała umowy handlowe a przypominam że UK jest bogatszym krajem z większą gospodarka od Polski.

https://pie.net.pl/gdyby-nie-czlonkostwo-w-ue-pkb-polski-byloby-nizsze-o-31-proc-nizsze/
Poczytaj jak ktoś kto
  • Odpowiedz
@Rolnikt
Wkurza mnie to "najprawdopodobniej" i "byłoby".
Gdyby moja matka nie kichnęła w ciąży to ja miałbym teraz helikopter.
Jaki to ma związek? Żaden. Czy ktoś może zaprzeczyć? No nie bo to GDYBANIE.

Gdybanie, że jakby wybory do europarlamentu wygrało więcej lewaków albo prawaków to mielibyśmy więcej socjalu albo mniej. Coś jak prognoza pogody u górali - będzie pogoda, albo nie.

Tego NIE DA SIĘ PRZEWIDZIEĆ I NIE DA SIĘ ZBADAĆ. Nie
wojtoon - @Rolnikt 
Wkurza mnie to "najprawdopodobniej" i "byłoby".
Gdyby moja matka ...

źródło: temp_file2912673832591633320

Pobierz
  • Odpowiedz
@lewc_rain_zuk
A gdzie ja sieroto napisałem, że byłoby lepiej?

W którym miejscu?

Może idź i powiedz mamie, żeby ci przeczytała moje posty.

Ja piszę, że NIE DA SIĘ POLICZYĆ CZY GOSPODARKA BYŁABY SŁABSZA GDYBYŚMY NIE BYLI W UNII.

Za to dla wykopków wystarczy wziąć jakiekolwiek Zimbabwe, dosypać trochę Brukseli i wstawić do piekarnika na 20 lat, żeby wyrosła piękna gospodarka.
  • Odpowiedz
@wojtoon widzisz moje gdybanie jest źle ale twoje że Polska bez UE by sobie poradziła lepiej lub tak samo już jest ok i jest wiarygodne ¯_(ツ)_/¯ znalazłem wykres i sam ocen po spadku były zawirowania i obecnie jest znowu bardzo niski. Wystąpili z różnych powodów a nie tylko z powodu bycia dojna krowa. Różne nastroje wtedy panowały, podejrzenia padały też na Rosję bo dla niej destabilizacja była na rękę.
I teraz np
Rolnikt - @wojtoon widzisz moje gdybanie jest źle ale twoje że Polska bez UE by sobie...

źródło: temp_file8619997374713231149

Pobierz
  • Odpowiedz
@Rolnikt
No to jak już tak czytasz te informacje z sieci to weź przeczytaj ostatni mój post w tym wątku i zapytaj mamy czy ci nie wytłumaczy bo masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem

Powtórzę jeszcze raz. NIGDZIE NIE NAPISAŁEM, ŻE POLSKA PORADZIŁABY SOBIE LEPIEJ, ALE NIE UWAŻAM, ŻE ZA OBECNĄ SYTUACJĘ GOSPODARCZĄ ODPOWIADA TYLKO UNIA.

Jakichś kilku eurokratów nie otworzyło u nas firm, nie zatrudniło pracowników, nie płaciło tu podatków itd.
  • Odpowiedz
@lewc_rain_zuk
Mnie wystarczyłoby bycie członkiem strefy Schengen. Nie potrzebuję, żeby ktoś mi rozkazywał jakim mam jeździć autem, jak mam budować dom, co mogę modernizować, a co nie, czy mogę dotować spółki skarbu państwa czy nie i czy muszę płacić jakieś wyimaginowane kary w ramach ekologii.

Jeśli przyjmiemy że rozwój gospodarki napędza handel i swobodny przepływ towarów...to UE nadal nie jest nam potrzebna. Potrzebujemy należeć tylko do strefy Schengen. Dotacje na kostkę brukową
  • Odpowiedz
@wojtoon: Finalndia i Austria jest w UE więc nie wiem co to ma do rzeczy. Islandia jest w unijnej strefie wolnego rynku tak jak Szwajcaria i musi wiele regulacji unijnych wdrażać bez możliwości wpływu na ich ustalanie
  • Odpowiedz