Wpis z mikrobloga

Puścił mi się w tle jakiś youtuber, który ceny mieszkań porównuje do cen złota XD

No matko z curkom, w kraju w którym jest praktycznie nieskończona ilość miejsca pod zabudowę, którą trzymają tylko ograniczenia administracyjne, produkt który może dostarczać każdy ze szwagrem porównywany jest przez kogoś do złota. To taki wyższy poziom betonowej gorączki.

#nieruchomosci #gielda #ekonomia #gospodarka #zloto #wkpinvestments
  • 10
  • Odpowiedz
  • 60
@thorgoth: Nie tracę Mirek, budowa mieszkań to nie jest technologia rakietowa XD Masz kapitał i działkę to jak chcesz ogarniesz temat z kolegą. Samochodu nie wyprodukujesz, a mieszkania owszem.
  • Odpowiedz
@mickpl
1. Bańka ewidentnie jest
2. Jak długo? Nie wiadomo
3. Jak najlepiej zarabia się na gorączce złota? Sprzedając łopaty

Można narzekać, ale można też się podłączyć pod trend i zarabiać na tym
  • Odpowiedz
  • 3
Jak najlepiej zarabia się na gorączce złota? Sprzedając łopaty


@Balactatun: No składy zawalone materiałami, więc chyba nie dosłownie XD Ale w sumie racja, bo najlepiej na tym w długim terminie zarobią banki jeśli za łopatę weźmiemy pożyczkę hipoteczną.
  • Odpowiedz
który ceny mieszkań porównuje do cen złota XD


@mickpl: nie zebym bronil tego youtubera, ale rozumiem co mogl miec na mysli - np. dzialka budowlana w topowej lokalizacji wawy jest czyms bardzo rzadkim i ciezkim do pozyskania. To samo sie tyczy dobrych mieszkan w najbardziej pozadanych lokalizacjach. Sam popatrz jakie masz sranie na kwadrat w wawie od 5 lat, przeciez tylko czekasz na nienadchodzaca korekte. Mi sie wydaje, ze beton to
  • Odpowiedz
Nie tracę Mirek, budowa mieszkań to nie jest technologia rakietowa XD Masz kapitał i działkę to jak chcesz ogarniesz temat z kolegą. Samochodu nie wyprodukujesz, a mieszkania owszem.


@mickpl: dlatego mnie to tak strasznie wbulwia cala ta branza. Nic innowacyjnego, dalej jakis Mietek z petem w gębie uklada cegielki albo maluje sciany tylko, ze teraz bierze za swoja robote x3 bo ludzie uciekaja w nieruchy przed inflacja. Teraz pomyslcie sobie co
  • Odpowiedz
@mickpl: przecież mieszkanie to nieporównywalnie lepsza inwestycja niż złoto. W w mieszkaniu można, jak nazwa wskazuje, mieszkać - samemu albo komuś innemu wynajmować. A jak się kupi złoto to się można na nie gapić co najwyżej xD Oczywistą wyższość mieszkań nad złotem potwierdza porównanie historycznych stóp zwrotu z tych inwestycji
  • Odpowiedz
@thorgoth kurła, właśnie prawie szwagier (konkubinat mocno) dach sam położył, a jest wulkanizatorem - własny zakład (historykiem z wykształcenia). Większość robi sam, bo ma więcej niż 2 szare komórki. W sumie to robi 2 domy na raz bo są 2 odzielne bryły połączone łącznikiem :) u mnie dziadek zbudował dom babci, a ojciec zrobił dobudowke z piętrem (Chłop po szkole melioracyjnej). Rocket science to nie jest.
  • Odpowiedz