Wpis z mikrobloga

  • 0
Napiszcie szybko bo mam stąd do auta ponad kilometr i nie wiem czy zasuwać z powrotem po platon bo tego są nieprzebrane ilości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@europa: chłop jakieś psiuny nazbierał, jeszcze nie wie czy to dobre grzyby ale bierze xD
Tylko gąbczaste i nie ma szans na trujaka, bo nawet jak szatana między borowikami trafisz, to się zorientujesz.
  • 1
@dzyndzla to zapasowy od teścia bo już miejca nie ma
@mineraly super. Byłem na 90% pewny bo nie tylko ja to miejsce znalazłem ale wolałem się upewnić na forum ekspertów ;) pierwszy raz opieńki zbieram. Co roku się czegoś nowego o grzybach uczę
@tellet: jak nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia to idź sobie proszę chłopować gdzie indziej, ok?
  • 1
Tylko gąbczaste i nie ma szans na trujaka


@tellet: a wystarczyłoby żebyś wpisał w wyszukiwarkę "trujące grzyby z gąbką" i już byś wiedział jak mało wiesz o grzybach. Ale po co? Jak to powiedział Mark Twain "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"
@europa: sorry, miało być do tego frędzla co się mądrzy z grzybami ale kliklo mi się odpowiedź nie na ten nick co trzeba najwyraźniej.
@tellet Ty miałeś #!$%@?ć. Zebrał Mirek dobry gatunek, jadalny grzyb, lubiany i poszukiwany (często nieudolnie) przez wielu,, kontrolnie wrzucą fotkę, a Ty wyskakujesz z bezwartościowymi mądrościami które co najlepsze - nie są prawda. Jeszcze Cię ktoś przez przypadek weźmie na poważnie i będzie tragedia.
  • 0
@Kremufka2137: ok, tak myślałem. To normalne, że zawsze pod takim postem jakiś zakompleksiony frędzel napisze "jak śmiesz pytać o coś czego nie wiesz" coś jak mój wujek z zasadniczym zawodowym który za dzieciaka zabierał mi książki i mówił "po co czytasz jak ty głupi jesteś". Ignorować trolli, ewentualnie kasować posty. Nie wiem czemu oni w ogóle zaglądają na takie tagi zamiast siedzieć na przegrywie i patostreamach. Podejrzewam, że typ siedzi w
  • 0
@Kremufka2137: ja trochę odpocznę i tez pomogę, wiadomo, chociaż nogi w d wlazły bo jak napisałem musiałem dymać do auta kawał drogi po zapasowe platony ale jestem mega dumny, że do mojej grzybowej listy dołączył kolejny gatunek, no i że znalazłem taką super miejscówkę (mało kto tam zbiera bo jest daleko od najbliższej przejezdnej drogi i tylko miejscowi tam zaglądają a oni już pewnie i tak mają przesyt).
"trujące grzyby z gąbką" i już byś wiedział jak mało wiesz o grzybach.


@europa: no i co tam się miało pokazać? Bo na razie, to widzę tylko 3 odmiany borowika, z czego jedna od razu jest opisana:

Gatunek ten jest jednak na wymarciu, dlatego spotkanie go jest niemal niemożliwe.

druga to szatański ze specyficznym zabarwieniem, a trzecia to goryczak, który trujący nie jest, tylko zepsuje potrawę.
Chciałeś się wymądrzyć, bo ci
@tellet: masz farta - jeszcze masz w banku jedną merytoryczną odpowiedź.
Oto ona: tak zapewne masz rację w kwestii pierwszych dwóch gatunków (chociaż argument "mało prawdopodobne" to wciąż #!$%@? argument, jakby Ci powiedziano, że szansa, że #!$%@? Cię auto stanowi 0,5% to przestałbyś się rozglądać przechodząc przez ulicę?), ale z kolei goryczak jest gatunkiem dosyć powszechnym - przynajmniej na Pomorzu i trzeba mieć świadomość, że jeden błąd może przekreślić Twój wysiłek,