Wpis z mikrobloga

@kasza332: zmierzili mnie wczoraj, bo robili trochę orkę z Witek ale tak nie za bardzo i ktoś napisał "Braun zrobił wersję premium", na co pan prowadzący skomentował "no niestety mamy takie osoby w sejmie". Przez cały dzień tvn nie pokazał też ani sekundy z gruzowania Elżuni. Ja rozumiem że można mieć różne poglądy ale jeżeli ktoś dobrze gada i robi robotę przecież zgodną z ich linią to należałoby mu przyklasnąć a
  • Odpowiedz
@Pyopo: MEncen chyba jako szef partii siedzi na samym dole, tak samo jak Donald i Kaczynski itd

Miejsce, na którym poseł zasiada w polskim Sejmie, nie jest przypadkowe i zależy od kilku czynników. Oto kilka czynników, które decydują o tym, gdzie poseł siedzi:


Przynależność partyjna: Zazwyczaj posłowie z tej samej partii siedzą blisko siebie. W polskim Sejmie miejsca posłów są zorganizowane w taki sposób, aby posłowie danej partii mogli łatwo ze
  • Odpowiedz
@kasza332: Dokładnie. Jaki sens ma desygnacja premiera przez prezydenta skoro sejm może ją odrzucić i wybrać własnego tak jak marszałka?
  • Odpowiedz
Wybór posła: Sam poseł ma pewną swobodę w wyborze miejsca, na którym chce zasiadać. Może to zależeć od jego preferencji, potrzeb czy strategii politycznej.


@KwasneJablko: To w nie jest odpowiedz na moje pytanie?
  • Odpowiedz
Mnie zastanawia, dlaczego Mentzen siedział obok Ziobry w sejmie XD


@Pyopo: Na miejscu Mentzna postawiłbym tam jakąś ściankę żeby wścieklizny nie dostać( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@szuwarek: ja przestałem oglądać szkło, ogólnie od czasu kiedy TVN jest częścią Discovery a zwłaszcza już po połączeniu z WB to jakoś tak cała ta stacja siadła według mnie, raz że nie mieli realnej konkurencji to im się za dużo zaczęło wydawać, a dwa to tam w środku musi coś ostro nie grać, atmosfera w tych wszystkich programach a zwłaszcza w szkle, stała się smętna i posępna, dziwne perypetie z Jaconiem
  • Odpowiedz
@Pyopo: nie jest losowane, przed pierwszym posiedzeniem są (i teraz też były) konsultacje marszałka seniora z przedstawicielami klubów co do m.in podziału pomieszczeń w Sejmie czy przydziału poszczególnych miejsc na sali plenarnej.
Nie jest to jakoś mocno sformalizowane, więc pewnie wiele zależy od przebiegu tych konsultacji i od wewnętrznych pomysłów każdej partii - zwyczajowo jednak, po pierwsze, kluby zajmują pozycje od lewej do prawej zgodnie z deklarowaną osią (ponoć w tym
  • Odpowiedz