Wpis z mikrobloga

W #!$%@? mam te pizzerie. Chyba ich pogrzało ostatnio 40 zł za pepperoni. Nie zamawiam już od tych Januszu biznesu. Doszedłem do idealnych proporcji i stworzyłem idealne warunki wypieku w zwykłym piekarniku. Wolę to niż pizzę której 75% stanowi woda za prawie 5 dych. Włoska mąka? Zwykła 450, piekarnik z kamieniem na maksa i jechane.

#jedzenie71 #jedzenie #pizza
Kwas747 - W #!$%@? mam te pizzerie. Chyba ich pogrzało ostatnio 40 zł za pepperoni. N...

źródło: temp_file8159385286953691777

Pobierz
  • 128
  • Odpowiedz
  • 10
@Kwas747 wygląda super. Najważniejsze w pizzy to odpowiednio słone ciasto. Reszta to kwestia upodobania. Ale wiadomo, pepperoni najlepsza ( )
  • Odpowiedz
@Kwas747: w cenie 6 x pizza i napój masz porządny elektryczny piecyk do pizzy w promocji, będzie jeszcze lepsza! Znalazłeś jakieś porządne pepperoni? U mnie w markecie ino fuj sokołów. Czasem rzucą jakieś fajne salame piccante, ale to rzadko i szybko schodzi.
  • Odpowiedz
@Kwas747: I bardzo dobrze. Ja też odkryłem w sobie umiejętności kulinarne i na zmianę co piątek jest jechane z pizzą albo tortillą albo burgerami. Ile już zaoszczędziłem nie zliczę, a i najeść się można dużo bardziej.
  • Odpowiedz
@Kwas747: no wyglada jak generyczna midtier pizza, jak robisz masowo typu 15 kulek na raz do zamrazalnika to ok, ale osobiscie wolalbym chyba rzadziej skoczyc do oliwy na diavole xD niz specjalnie robic jedna-dwie sztuki. Niemniej szacuneczek za inicjatywe i podjecie walki
  • Odpowiedz
@Kwas747: Ja tak samo, raz w miesiącu robię 1.5kg ciasta i mam na cały tydzień, im dłużej poleży tym lepsze. Też uważam że 40-50 zł za mąkę z wodą i drożdżami to drobna przesada

Nawet przestałem kupować mielone w markecie tylko mam maszynkę, idę na targ po porządny kawał mięsa i miele sam na świeżo, jakość nieporównywalna

@CzaikaRuchaika jak umisz w angielski to polecam tego gościa na YT, to było pierwsze
Makarow - @Kwas747: Ja tak samo, raz w miesiącu robię 1.5kg ciasta i mam na cały tydz...
  • Odpowiedz
@Kwas747: jako ktoś kto się trochę zna na tym, ale nie jest ekspertem - Więcej drożdży, albo daj ciasto urosnąć. Do tego ranty ciut za mocno przypieczone, one moga sie fajczyć, ale powinny mieć wtedy bąble powietrza w środku. Poza tym, spod ideolo, wypieczenie składników też spoko.
  • Odpowiedz
  • 18
@Kwas747 akurat mąka 00 to nie problem, w biedronce za pięć złotych i polecam szczerze ;p ja też przestałem się dawać ruchać polskiej gastronomii i dorobiłem się piecyka g3ferrari
  • Odpowiedz
@Kwas747: So true, tak samo kiedyś miałem ten moment uderzyłem pięścią w stół i nie zamawiam nic na mieście bo zwyczajnie nie dość, że sam zrobię tak samo albo i lepiej a pieniędzy wydam przynajmniej mniej o połowę.
  • Odpowiedz
@Kwas747: Też tak zaczynałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kamień do pizzy, mąka 00 a skończyło się na piecu za 2.5k, kilu łopatach i ponad 40 kg mąki na antresoli. Cenowo nie licząc oczywiście ceny pieca jak i akcesoriów to:
- guanciale, ser kozi pleśniowy, por, szczypiorek 41,90 PLN czyli moje ulubiona w Iggy #jedzenie71
- podobnej jakości składniki oprócz mozzarelli bo zawsze kupuję di bufale+gaz+mąka to około
  • Odpowiedz
  • 15
jako ktoś kto się trochę zna na tym, ale nie jest ekspertem - Więcej drożdży, albo daj ciasto urosnąć. Do tego ranty ciut za mocno przypieczone, one moga sie fajczyć, ale powinny mieć wtedy bąble powietrza w środku. Poza tym, spod ideolo, wypieczenie składników też spoko.


@Hamburk: uja sie tam znasz, jak dajesz takie głupie rady typu więcej drożdży. Ranty są git, żeby były jak w neapolitanie to nie ta mąka,
  • Odpowiedz