Wpis z mikrobloga

A ja, głupi wykopek ze wsi, zastanawiałem się jak nowa władza przywróci tą słynną praworządność.
A metoda była prosta: przyjąć do neo-krs wybitnych prawników:
Kamila Gasiuk-Pihowicz, Roberta Kropiwnickiego (Koalicja Obywatelska), Tomasz Zimoch (Polska 2050, PSL), Anna Maria Żukowska (Lewica)
I cyk.
Już mamy "normalny" KRS ¯_(ツ)_/¯
Mały edit: to prawdziwie screeny z TVN24 ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
#polska #polityka #wolnesady #wybory #heheszki #bekazlewactwa #bekazlibka #bekaztvn
BezDobry - A ja, głupi wykopek ze wsi, zastanawiałem się jak nowa władza przywróci tą...

źródło: temp_file8872117312988445482

Pobierz
  • 57
@BezDobry: @xDawidMx @Dragonan @galicjanin @To_ja_moze_pozamiatam @semperfidelis @stan-tookie-1

Ej, ale wiecie, że przedstawiciele Sejmu w KRS to są po prostu oddelegowani posłowie? Powinni mieć jakieś przygotowanie i tak cała ta ekipa to z wykształcenia prawnicy, z czego Zimoch odbył jeszcze aplikację. W KRS nie muszą siedzieć profesorowie prawa jak w SN, NSA czy w TK, bo oni zarządzają sądownictwem, a nie rozstrzygają najbardziej skomplikowane problemy natury prawnej.
Kamila Gasiuk-Pihowicz, Roberta Kropiwnickiego (Koalicja Obywatelska), Tomasz Zimoch (Polska 2050, PSL), Anna Maria Żukowska (Lewica)

I cyk.


@BezDobry: akurat pod tym względem też jestem zdziwiony. Bronienie na siłę koalicji rządzącej w 1,5 roku zaliczy taki sam cykl na Mirko jak opinie o restrykcjach pandemicznych, wychwalaniu szlachetności Ukraińców, merytorycznej postawy Konfederacji itp ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 5
@Dragonan

@BezDobry: Nie nie mamy normalnego KRS. Te osoby wybrano, aby blokować wpływ Pis na wybór i awanse usłużnych sędziów. Jak tylko ustawę będzie dało się przepchnąć przez prezydenta, KRS zostanie zresetowany do stanu z przed Pis.


Taaa, dlatego paskowy w TVN zmienił nazwę zaraz po ogłoszeniu wyników głosowania.
I z pewnością, zmienią ustawę żeby stracić stołki i wpływ na sądownictwo. Bo zdobyli władzę w Polsce, żeby ją oddać "ludowi" (sędziowskiemu)
Ej, ale wiecie, że przedstawiciele Sejmu w KRS to są po prostu oddelegowani posłowie? Powinni mieć jakieś przygotowanie i tak cała ta ekipa to z wykształcenia prawnicy, z czego Zimoch odbył jeszcze aplikację. W KRS nie muszą siedzieć profesorowie prawa jak w SN, NSA czy w TK, bo oni zarządzają sądownictwem, a nie rozstrzygają najbardziej skomplikowane problemy natury prawnej.

Odpowiedz


@PositiveRate: To w takim razie, wytłumaczysz mi czemu jak Pis miał