Wpis z mikrobloga

#laptopy #apple; #macbook;

Siemaneczko Mirki

W jakich sprawdzonych sklepach można najczęściej trafić na nowe Makbooki w dobrej cenie?

Zdecydowałem że w okolicach promocji na Black Friday kupię sobie Makbooka Air z procesorem M2. Generalnie będę sprawdzał promki na: X-Kom, Morele, MediaMarkt, Media Expert, RTV Euro Agd i Neonet. Ale może znacie jeszcze jakieś legitne sklepy internetowe o przyzwoitej opinii handlujące sprzętem od Apple?

Od razu kilka słów do tych wszystkich którzy nie chcą pomóc ale się wypowiedzą albo hejtują sprzęt od Apple. Nie jestem największym fanem jabłuszka bo uważam że mocno przesadzają z ceną ale kupuję pierwszego Maca bo potrzebuję do pracy lapka który spokojnie popracuje cały dzień na baterii bez ładowania i będzie przy tym poręczny bo pracuję zdalnie i dużo podróżuje. No i o ile się orientowałem to na chwilę obecną nie ma na rynku laptopa który bez podłączenia do ładowania przepracuje te 8h chyba że chciałbym biegać z 2kg stacją ładowania pod pachą wszędzie. Tak że Macbook to w tym momencie jedyna opcja dla mnie.

Ogólnie to dysponuję budżetem 7-8 tys więc jeżeli jesteście w stanie polecić konkretny model to również bardzo chętnie usłyszę jakiś porad.

Na chwilę obecną myślę że będę polował na Macbook Air M2 16GB RAM 256 GB dysk. Grafikiem ani programistą nie jestem pracuję raczej z przeglądarką i pakietem offica głównie Excel czasem jakieś bazy danych w Big Query w pierdyliardzie otwartych okien. Jeżeli uważacie że do moich potrzeb sprawdzi się jakiś inny model to również chętnie wysłucham dobrej rady.

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam
  • 6
@Trotglober: Na Maki i ogólnie Apple nie ma zasadniczo "dobrych" cen. W każdym renomowanym sklepie będzie kosztować podobnie, jedynie co to można liczyć na jakieś -100 zł w tym czy innym, ewentualnie super promkę -1000 zł jak kupisz sobie konfigurację za 25k ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak widzisz gdzieś super ofertę za 3/4 ceny z innych sklepów, to na 99% jakaś lewizna
@Vaerlin: No właśnie dlatego nie chcę brać od jakiś dziwnych sprzedawców na Allegro ale pytam czy ktoś zna jeszcze jakieś sklepy których nie wymieniłem a które będą handlowały oryginalnym sprzętem.

Liczę że na Black Friday może uda się trafić jakąś promkę.

Póki co najlepszą promkę na jaką trafiłem z modelm który upatrzyłem to na Morele za 7500 wszędzie indziej ten model stoi 8000:
https://www.morele.net/laptop-apple-macbook-air-15-m2-16-gb-256-gb-mqkr3ze-a-r1-13133248/

Jakby się tak udało ten model dorwać