Wpis z mikrobloga

Mirki chce się pochwalić (). Dzisiaj skończyłem spawanie i szlifowanie schodów na pięterko. Koszt stali, paliwa, gazu i drutu do spawarki - niecałe 1200 zł.

Cholernie dumny jestem z siebie, bo kompletnie nie umiem w spawanie a tym bardziej w schody ( ͟ʖ)

Zostało jeszcze pomalować i przykręcić stopnice wykonane z fosztów po budowie, bo na dębowe mnie nie stać xD Jak mnie będzie stać, to wymienię na właściwe od stolarza albo znając siebie "centuś" weźmie górę i sam sobie skleję i wyszlifuję.

Pozwolę sobie zawołać @FejsFak do odbioru robót xD

#budujzwykopem #remontujzwykopem #stepujacybudowlaniec #chwalesie
stujbeznug - Mirki chce się pochwalić (。◕‿‿◕。). Dzisiaj skończyłem spawanie i szlifow...

źródło: temp_file8552850634989217679

Pobierz
  • 120
  • Odpowiedz
@stuj_bez_nug szwagier spawacz polecił jakąś farbę do ogrodzeń i jazda na raz ( ͡º ͜ʖ͡º)
Stopnie zrobione z pociętego blatu kupionego w Leroy Merlin (+bezbarwna farba dąb) i za niecałe 2k gotowe schody.
Idealnie by było jakby stopnie miały ciut mniejsze wysokości ale za krótka długość dziury i brak miejsca. A chciałem uniknąć zabiegu na salon bo szkoda mi było miejsca
  • Odpowiedz
  • 1
@manikcs też mi szkoda było miejsca w salonie.

Co do blatu to też początkowo chciałem pociąć taki z casto czy innego lerła, ale nie pasuje mi stylistycznie i zrobiłem prowizorkę ze świerka na jakiś czas (pewnie na >5 lat (°° )
  • Odpowiedz
kompletnie nie umiem w spawanie a tym bardziej w schody


@stuj_bez_nug: trochę podziwiam, bo ja bym na swoim własnym dziele nie stanął z takimi umiejętnościami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Grzeję buforem ciepła 1500l z grzałką 12kw. Teraz dzienne pobieram 55kw i w domu utrzymuję 21stopni. Ale mam 16kw paneli na starych zasadach. Jak zamieszkamy i zrobimy ocieplenie to planuję zejść do 40 kw dziennie uśredniając za cały okres grzewczy. Powierzchnia 140m2.


@stuj_bez_nug: @senq87 Tzn w skali roku może to się zbilansować na zero? Chcę dodać bufor ciepła (mam piec na drzewo i własne lasy więc od drzewa nie będę odchodzić)
  • Odpowiedz