Wpis z mikrobloga

Uwielbiam rekrutacje w Polsce.

Rekru do wielkiego #korposwiat

1. Etap przez agencje zewnętrzna, krotki call
2. Etap przez szefowa agencji, długa rozmowa o mnie, roli itd.
3. Etap 2,5h rozmowa z potencjalnym przełożonym, widełki potwierdzone, że ok, informacja ze jeśli będzie czwarty Etap to już formalność i witamy na pokladzie. Dzień po rozmowie zaproszenie na czwarty Etap z HR
4. Etap z szefowa HR korpo podczas którego słyszysz ze to nie tak i oni mają innych kandydatów i trzeba czekać.

Mija tydzień, drugi cisza. Piszesz do bab z agencji - brak feedbacku. W końcu po kolejnym tygodniu dzwonią, że nadal nic nie wiadomo i może Pan sobie lepiej poszuka gdzie indziej pracy.

Minął ponad miesiąc od ostatniego czwartego etapu, nadal nie wiem czy mnie odrzucono czy kogoś przyjęli itd. nikt się ze mną nie skontaktował. Brak słów na takich zje***

#pracbaza #hr
  • 6
@MarcinDerk:
Jak czekasz na feedback po rozmowie dłużej niż tydzień to zazwyczaj oznacza, że cię nie wybrali.
A nie dają znać bo dopóki przyjęta osoba nie rozpocznie pracy to nigdy nic nie wiadomo - może w trakcie okresu wypowiedzenia się jeszcze rozmyśli i wtedy do ciebie wrócą.

Mi dosłownie raz firma dała znać, że mnie nie przyjmą i miało to miejsce jakieś 3 miesiące po rozmowie ¯\(ツ)/¯
Mi dosłownie raz firma dała znać, że mnie nie przyjmą i miało to miejsce jakieś 3 miesiące po rozmowie ¯\(ツ)/¯


@vateras131: ja kiedyś "szukałem możliwości" i rekrutowałem się do dużej znanej firmy, gdzie teoretycznie po rozmowie z potencjalnym przełożonym i zespołem technicznym zostałem przyjęty. Potem ze dwa razy pisałem do działu HR kiedy dostanę list intencyjny itd. bo bez tego nie złożę wypowiedzenia w obecnym miejscu pracy. Po pół roku (!)
@MarcinDerk firmy nie dają od razu odpowiedzi bo jesteś brany pod uwagę jak ktoś inny zrezygnuje. W trakcie wypowiedzenie idzie fajnie negocjować z innymi firmami i podbijać stawki. Zrobiłem tak teraz 3x i każda kolejna firma dodawała więcej xD ostatniej już nie przyjąłem bo się spóźnili i podpisałem umowę, chciałem byc fair i lepsze miasto mimo mniejszej kasy