Wpis z mikrobloga

Help, kupilismy mielone mieso pare dni temu i trzymalismy w lodowce. Tera wyjelismy i polowa dziwnie na szaro dyskoloracja. Dopiero zesmy zobaczyli ze nalezalo to trzymac w 0-2 stopnia. Czy to mozna jesc czy wypiehdolic? Nie wali, ale mieso ladnie nigdy nie pachnie takie surowe.

Edit: termin do dzisiaj.

#jedzenie #kiciochpyta #gotojzwykopem
thighslapper0 - Help, kupilismy mielone mieso pare dni temu i trzymalismy w lodowce. ...

źródło: temp_file6927687355959851536

Pobierz
  • 55
@volfesik: No właśnie te z przodu są często popuchnięte a te z tyłu normalne. Poza tym nie trzymam mięsa dłużej dzień-dwa w lodówce wiec do końca terminu nigdy nie leży u mnie jak u opa.
@Waszplayertostulejkowaspierd0lina: Zawyczaj też biorę mięso kupuje w całości i Pani mi mieli w sklepie, ale zdarza się kupić i takie w biedrze i różnicy nie czuję. Może to zależeć od regionu, sklepu, warunków przechowywania, ale generalnie często to mięso i tak leci od tego samego dostawcy
i różnicy nie czuję


@bartt345: kup jedno i drugie, usmaż na samym oleju bez soli i pieprzu i spróbuj w tym samym czasie.. nie czujesz różnicy albo się Tobie wydaje. Marketowe jest zupełnie bez smaku i konsystencja daje do zrozumienia że mielone jest wszystko. Ale spoko, może masz taki smak czy coś, ja nie jadłem praktycznie mięsa z marketu bo na wsi mięso ciągle od kogoś a w mieście chodziłem do