Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób, które korzystają z monitorów OLED. Jak podchodzicie do kwestii paska zadań w windowsie? Używam monitora przynajmniej 8h dziennie w pracy i do tego potem też ładnych parę godzin prywatnie i nie mam ukrytego tego paska. Jedyna różnica, że prywatnie mam win11 i ikonki na środku.

Lepiej włączyć opcję ukrywania paska i próbować się do tego przyzwyzczaić, czy może nie liczyć, że się nie wypali? xd Mam Della z tą opcją czyszczenia pikseli co 4h i raczej tego pilnuję i faktycznie co jakiś czas włączam to czyszczenie.

#monitory #informatyka
#programowanie (pewnie już jakaś grupka korzysta z tych monitorów do pracy, ciekawi mnie opinia i czy mają jakieś problemy)
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@Icouldbeyourmom:

Na tym polega problem OLED, że jeśli wyświetlasz cały czas ten sam obraz w tym samym miejscu to może się wypalić na stałe. Przykładowo widziałem recenzje typa po roku użytkowania i często dzielił sobie ekran na 2 części i po tym czasie miał już delikatnie zauważalną na stałe kreskę na środku ekranu.
  • Odpowiedz
@Murasame: każdy się wypali i nie od paska, to pikuś, a od każdego statycznego elementu na ekranie.

Jak pracujesz z kodem to IDE, terminal, dokumentacja, cokolwiek co jest w jednym miejscu dłużej niż przez chwilę zabija piksele. Statystycznie po 2 latach tuż po końcu gwarancji na szarym tle będzie duch w takim użytkowaniu i żadne refreshe i cleanery nie pomogą.

Zobacz sobie jak taki Linus miał filmiki że OLED hur dur
  • Odpowiedz
  • 0
@keton22:

linus to bajkopisarz, nim się nie kieruję.

Oglądałem mnóstwo recenzji na ten temat, do tego wybrałem Della z gwarancją 3 lata i jak tyle wytrzyma bez wypalenia, to będę zadowolony, nawet jak będzie to widoczne po 4-5 latach. Niektórzy znajomi używają OLED też do programowania i po roku na nic nie narzekają.

Najgorsze efekty jakie widziałem w internecie były po mega wymagających testach, gdzie bez przerwy wyświetlali jakieś elementy, normalnie
  • Odpowiedz
linus to bajkopisarz


@Murasame: no właśnie bajał że się nie wypali a potem podobnie jak inni pokazywał duszki po bodajże 8 miesiącach i płakał. Ja tam wolę kupić lepszy monitor ale mini led żeby nie musieć się ograniczać. Nie raz ten sam ekran 8h musi się wyświetlać, tylko terminal się scrolluje. Względnie terminal i kod ale już obramówki zostają w tym samym miejscu.

A co do gwarancji to doczytaj bo bardzo
  • Odpowiedz
@Murasame: to jest ten cały alienware AW3423DWF co ludziom na reddicie liczą zepsute piksele i odmawiają? A i on wyszedł w zeszłym roku a już jest potrzeba gwarancji. Tak tylko mówię.
  • Odpowiedz