Wpis z mikrobloga

@Thermao rowerzysta będzie najeżdżał okazjonalnie na pas ruchu, podobnie jak auta będą okazjonalnie najeżdżać na ścieżkę/ drogę/ ciąg/ #!$%@?, bo mocno się zawsze czepiacie nomenklatury.

Jeśli rzeczywiście jest jak mówisz, że przepisy nie są tu spełnione, to tym gorzej świadczy o bublach legislacyjnych, bo to wszystko jest jak najbardziej sensowne.

Bardzo dobrze zauważyłeś, że na wioskach jest to sytuacja rzadka i do takich miejsc jest to nieźle rozwiązanie (pewnie dało się lepiej).
@Krupier: i niby to jest niemożliwe, aby poprowadzić ścieżkę rowerową w taki sposób, aby nie dochodziło do kolizji przy skręcie? XD

Wolę kilometrami jechać oddzielną ścieżką i tylko raz na jakiś czas przeciąć drogę. Niż przez te same kilometry mijać co chwilę jadące bardzo szybko samochody osobowe albo nawet autobusy i tiry.

Nie widziałem żadnego badania cytowanego w komentarzach, ale szczerze bardzo wątpię, aby takie badanie było w stanie sprawdzić, ile
@sargento: Jak jest widoczny? Tak jak w każdej innej sytuacji, a jak dochodzi do mijania się dwóch pojazdów to jest problem. Ścieżka powinna być tam gdzie się da, najlepiej oddzielona od jezdni dla bezpieczeństwa, a na pewno nie być jakąś śmieszną hybrydą drogi i drogi dla rowerów. Nie wspominając że dla rowerzystów byłoby zdrowiej gdyby ścieżka nie szła bezpośrednio przy jezdni, żeby nie wdychać spalin xD
@sargento: dokładnie. Notoryczne jest też wyjeżdżanie na pełnej piździe z posesji wszelakich na ścieżkę rowerową (i chodnik). Ciekawe tylko czemu zatrzymują się karnie zaraz przed wjazdem na jezdnię i się wtedy rozglądają... Zakodowane ludzie mają, że rozejrzeć się trzeba, bo tam coś może jechać co może im zrobić krzywdę (czyt. inny pojazd) np. wjeżdżając w bok. Poprzez takie skłonności wg. mnie rowerzysta jest bezpieczniejszy będąc na jezdni, lub jak na zdjęciu,
i niby to jest niemożliwe, aby poprowadzić ścieżkę rowerową w taki sposób, aby nie dochodziło do kolizji przy skręcie? XD


A w jaki sposób chcesz poprowadzić równolegle do jezdni biegnącą drogę rowerową tak, aby przy skrzyżowaniu z tą jezdnią jej nie przecinała?

XD

Wolę kilometrami jechać oddzielną ścieżką i tylko raz na jakiś czas przeciąć drogę. Niż przez te same kilometry mijać co chwilę jadące bardzo szybko samochody osobowe albo nawet autobusy
Jak ktoś wyprzedza "na siłę" to przykro mi, ale to jest tylko i wyłącznie jego wina.


@Krupier: a co człowiekiem, który spotka się z wyprzedzającym na siłę kierowcą?

Wy niedługo nawet na to czy warto oddychać będziecie potrzebować badań.


@Krupier: jak to mówią "zaufaj nauce" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak chłopski rozum wam podpowiada coś z czym się zgadzacie, to wtedy żadne badania nie są potrzebne.
a co człowiekiem, który spotka się z wyprzedzającym na siłę kierowcą?


@Gumaa: a co ma być?

jak to mówią "zaufaj nauce" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak chłopski rozum wam podpowiada coś z czym się zgadzacie, to wtedy żadne badania nie są potrzebne. Komentarz wykopka o niebezpiecznych skrzyżowaniach wystarczy, aby wyrobić sobie opinię.


@Gumaa: ale co tu jest do nie zgadzania się? Większość wypadków ma miejsce na
@Krupier: tak jak mówiłem - nawet jeżeli ta statystyka jest prawdziwa, nie masz porównania o ile więcej wypadków mogłoby być, gdyby zamiast osobnych dróg dla rowerów, zaczęli budować takie abominacje.

Mimo wszystko mamy mało rowerzystów na drogach (w porównaniu z taką Holandią). Równie dobrze 90% rowerzystów może jeździć głównie po dedykowanych ścieżkach zamiast po drogach, więc siłą rzeczy większość wypadków będzie na przejazdach.
W twoich statystykach są uwzględnione zderzenia czołowe z
tak jak mówiłem - nawet jeżeli ta statystyka jest prawdziwa, nie masz porównania o ile więcej wypadków mogłoby być, gdyby zamiast osobnych dróg dla rowerów, zaczęli budować takie abominacje.


@Gumaa: ale to nie są abominacje.

Zmotywowałeś mnie do sprawdzenia i zerknąłem na 2022 r. I mamy tam:

Główne przyczyny wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących innymi pojazdami, w których poszkodowany został rowerzysta:

- nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe przejeżdżanie przejazdu dla rowerzystów, nieprawidłowe
@ZAPRASZAM_DO_POLONEZA tak bardzo bezsensu, że w takiej Holandii jest ich cała masa i sprawdzają się świetnie. Oczywiście powstają tylko na mniejszych drogach. Też się temu dziwiłem początkowo, ale po tygodniu jazdy takimi drogami tak autem jak i rowerem doceniłem prostotę rozwiązania.
swietne chyba do depopulacji tego narodu, już widze jak kiedowcy uważają na rowerzystów a rowerzyśvi na kierowców


@grand_khavatari: jak się boisz jeździć to nie jeździj rowerem, ale płacze zostaw dla siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)