Wpis z mikrobloga

Nieśmiertelność by nas zniszczyła - Kacper Pitala - [BS3S]

LINK: https://wykop.pl/link/7281469/niesmiertelnosc-by-nas-zniszczyla-kacper-pitala-bs3s

Opis pod materiałem: "Naszym dzisiejszym gościem jest Kacper Pitala - twórca popularnonaukowy i współprowadzący kanału "To Znowu Oni". Wspólnie porozmawiamy o wyzwaniach związanych z popularyzacją nauki, a także o byciu twórcą w serwise YouTube. Zagłębimy się w wizję niekończącego się życia, by finalnie zastanowić się, jak religia wpływa na nieustannie rozwijającą się naukę."

00:00:00 Wstęp
00:00:58 Czemu pojęcie jest zielone?
00:05:06 Czy człowiek będzie dalej odkrywać?
00:08:35 Jakie mogą być skutki nieśmiertelności?
00:27:02 Przekazywanie wiedzy w przystępny sposób. Tworzenie na YT
00:41:28 Radzenie sobie z krytyką
00:47:42 Ewolucja teorii naukowych
00:53:48 Jak długo zajmuje przygotowanie filmu popularnonaukowego?
01:02:40 Złoty środek popularyzatorstwa nauki
01:19:25 Jak nie "odpłynąć" filozofując?
01:23:58 Wiara a nauka
01:31:15 Frustracja a proces pełnego poznawania
01:38:44 Temat, którego nie udało się zrealizować
01:45:18 Dziwne zwierzęta
01:48:31 Książka Kacpra "Jak to wyjaśnić?"
01:52:13 Zakończenie

#nauka #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #filozofia
POPCORN-KERNAL -  Nieśmiertelność by nas zniszczyła - Kacper Pitala - [BS3S]

LINK: h...

źródło: maxresdefault

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • 9
@wacek_1984 Może nie idealne rozwiązanie ale jak się ma YouTube Revanced (bez reklam) to w sumie słuchasz jak podcastu, możesz wygasić telefon i dodatkowo pomija fragmenty sponsorowane.
  • Odpowiedz
@wacek_1984: Pewnie że można, ja na telefonie zainstalowałem NewPipe z Githuba i mogę wszystkiego z YT słuchać w formie audio bez pobierania danych o obrazie, bez reklam i z dodatkowymi funkcjami, jakich nie ma na YT. W każdej chwili można też włączyć obraz jak się chce.
  • Odpowiedz
  • 4
@pixie

@wacek_1984 Może nie idealne rozwiązanie ale jak się ma YouTube Revanced (bez reklam) to w sumie słuchasz jak podcastu, możesz wygasić telefon i dodatkowo pomija fragmenty sponsorowane.


Albo jak się ma YT premium.
  • Odpowiedz