Wpis z mikrobloga

Hej, mam pytanie - kupiłam mieszkanie z rynku wtórnego, blok z 2016 roku, dwupiętrowe. Na poddaszu zauważyłam, że jest ślad po zacieku w rogu pokoju, w miejscu zakończenia skosu, a dzisiaj, po większych opadach, ściana w tym miejscu zrobiła się wilgotna. Trochę o tym poczytałam, ale pomyślałam, że podpytam też tu - czy to może być wina nieszczelności dachu czy np. powstają skropliny na skutek wilgotności powietrza i niedostatecznej wentylacji? Osuszyłam to miejsce, ale pewnie za jakiś czas znowu wyjdzie, a żółte ślady po zaciekach sugerują, że to nie jest pierwszyzna. Napisałam do administratora bloku i zobaczymy, co odpowie, bo może mają historię innych lokatorów, którzy zgłaszali podobne problemy. Gdzieś w internecie ktoś sugerował, że ponoć w tym miejscu może coś takiego wyłazić, bo nie ma dostatecznej wentylacji, ale nie wiem.

#remontujzwykopem #kiciochpyta #budownictwo
LilaRogue - Hej, mam pytanie - kupiłam mieszkanie z rynku wtórnego, blok z 2016 roku,...

źródło: IMG_20231121_124356

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@LilaRogue: jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie, ale niedostateczną wentylację możesz załatwić zazwyczaj lekkim rozszczelnieniem okna. Skoro poddasze i skoro po opadach, to trzeba się skupić na szczelności dachu
  • Odpowiedz
@LilaRogue: szpeca od dachu trzeba, kiedyś na inwestycji przyczyną takiego zalewania były złe uszczelki na blachowkrętach, przy montażu okna nie wiem czy użyli jakichś starszych czy gdzieś wykręconych - te miały poodgniatane podkładki i zaciekało
  • Odpowiedz
czy to może być wina nieszczelności dachu


@LilaRogue: jeśli tam się robi aż mokro po opadach to zdecydowanie wina dachu i zdecydowanie jest to do zrobienia i to raczej pilnie, zanim ci tam zaczną prawdziwki rosnąć.
  • Odpowiedz