Wpis z mikrobloga

@ZielonyRolnikZaglady: msi afterburner, konfigurujesz rivatuner żeby mieć użycie proca i karty w grze, jeśli karta nie będzie miała 98-100% użycia a procek tak to masz wąskie gardło od procka
  • Odpowiedz
@ZielonyRolnikZaglady: Dokładnie to co kolega wyżej powiedział. Wąskie gardło wyróżnia się tym że pod obciążeniem pracuje na 100%, a drugi komponent się do tego poziomu nie zbliża, czyli ten co pracuje na 100% nie wyrabia względem drugiego i jest wąskim gardłem.

Jak wyjdzie na to że procek chodzi na 100% a grafika nie, no to procek jest wąskim gardłem i jest do wymiany. I tyle. Do tego wąskie gardło zależy od
  • Odpowiedz
  • 4
U mnie 9900k kręcony do 5GHz jest w niektórych grach wąskim gardłem dla 4070 a co dopiero i8400. Dodatkowo ja gram w 1440p, więc grafika jest mocniej wykorzystywana niż w 1080p. Tutaj na 100% procek do wymiany jeśli chcesz odblokować grafikę.
  • Odpowiedz
@ZielonyRolnikZaglady: tak, pokazuje 64% sredniego uzycia procesora (ze wszystkich wątków) ale wystarczy ze jeden wątek bedzie miał 100% i już masz bottleneck, co dobitnie pokazuje ze gpu chodzi tylko na 50%. Ten procesor bedzie ograniczał nie tylko 4070 ale 3070 również
  • Odpowiedz
@ZielonyRolnikZaglady: poczekaj poczekaj ... bo ja mialem duzo duzo gorszy sprzet a mialem wiecej fps w gta.. ja chyba mialem i5 3570k i rx 570 8gb i na pewno mialem wiecej niz 90 fps na ustawieniach high bez rt/dlss oczywiscie bo na tej karcie nie ma. ja bym jeszcze pokminil o co chodzi na twoim miejscu ale tak czy siak procek by sie przydal lepszy niz ten co masz
  • Odpowiedz