Wpis z mikrobloga

#sejm #polityka #konfederacja

Poziom plucia na Brauna obrazuje jak nietolerancyjnym społeczeństwem jesteśmy. Facet jest tradycjonalistą-katolikiem, głęboko wierzącym. Z perspektywy jego religii invitro to zbrodnia i ludobójstwo najgorszego sortu. To, że broni swoich poglądów w żadnym wypadku nie zasługuje na plucie na niego i w żadnym wypadku nie uprawnia do nazywania go debilem. W dalszym ciągu w polityce brakuje tolerancji i uszanowania opinii drugiego człowieka, o jakiejkolwiek rzeczowej debacie już nie wspominając. Retoryka Brauna jest po prostu spójna. Ale nie - nie padają żadne argumenty, tylko wyzwiska, plucie. Nie potraficie naukowo podważyć opinii Brauna? Tak niski jest Wasz poziom dyskusji?

A wystarczyłoby podać argumenty odwołujące się do rozwoju komórkowego, do braku wykształcania cech charakterystycznych i funkcji poznawczych, do odwołania się do tego, iż z perspektywy osób niewierzacych nie istnieje instytucja duszy i Braun posuwa się za daleko implikując to na całość społeczeństwa (i tutaj powinien paść kontrargument o deklarowaniu się jako chrześcijan przez społeczeństwo, zresztą w 100% trafny). To jest debata, a nie dosrywanie sobie. Dno i wodorosty.
  • 79
  • Odpowiedz
Nie potraficie naukowo podważyć opinii Brauna? Tak niski jest Wasz poziom dyskusji?


@MalowanyPtak: tu nie ma czego podważać. Gość chce zabrać innym dostępność legalnejj i skutecznej procedury medycznej z powodu własnych poglądów.
  • Odpowiedz
@MalowanyPtak: Nie rób z Brauna ostoi cywilizowanej debaty i tolerancji, kiedy typ wynosi choinki z instytucji publicznych bo symbolika ozdób mu się nie podoba, albo rozbija komuś mikrofon na wykładzie czy jak kilkanaście lat temu chce strzelać do dziennikarzy. tvn czy gw. Chłop wyzwolił wiele negatywnych emocji w ludziach i zrobił to na własną odpowiedzialność.
  • Odpowiedz
  • 6
@Kj5s6f2dk7s54o: No i oddaje swój głos w swoim sumieniu. Oraz swoich wyborców. To jest również ich zdanie. Masz z tym problem? Bijesz się z każdym, kto ma inne zdanie niż Ty?

Już widzę świat, gdyby problemy matematyczne rozwiązywano postulowanymi przez Ciebie metodami.
"2+2=5, a jak nie to #!$%@?!"

(Zasugerowanie błędnego rozwiązania tylko dla podkreślenia komizmu, nie uważam opinii Brauna za słuszną)
  • Odpowiedz
@MalowanyPtak: pan Grzegorz Braun uważa, że in vitro to zbrodnia, plując tym samym na ludzi korzystającym z tej metody oraz na lekarzy i personel medyczny przeprowadzający procedury. Dlaczego on może pluć jadem na innych ludzi, a nie można mu nic powiedzieć, bo będzie mu przykro? Pan Braun również nie przedstawił żadnych argumentów, mówił głównie o homunkulusach zamkniętych w termosie, żeby wzbudzić niezdrowe emocje. Ten człowiek po prostu sieje nienawiść pod płaszczykiem
  • Odpowiedz
  • 1
@bo-banley: A Jechowym przeszkadza nazywania Świąt Bożego Narodzenia, Wigilii etc. po imieniu, choćby z szacunku dla tradycji. Postulując tym samym na każdym kroku swojego życia o ich zdesakralizowanie i nieobchodzenie. I co, #!$%@? się z nimi na ulicy? Sam jestem niewierzacy, a - podobnie jak wielu innych ateistów - obchodzę święta. Ty rozumiem nie obchodzisz, i plwasz na każdą choinkę jak Braun?

Ponownie - z perspektywy katolika-tradycjonalisty kara śmierci jest dopuszczalna.
  • Odpowiedz
@MalowanyPtak:

I co, #!$%@? się z nimi na ulicy?


Nie. Jeśli ktoś używa przemocy to Grzesiu Braun, a inni mają prawo go nazwać debilem, kiedy to widzą.

Ponownie - z perspektywy katolika-tradycjonalisty kara śmierci jest dopuszczalna. Powtórzę - on jest spójny w swoich - absurdalnych również z mojej perspektywy - poglądach.


@MalowanyPtak: Uznanie polityka za debila to też jest pogląd i nie możesz nikomu tego zabronić, chyba, że Braun sam
  • Odpowiedz
  • 2
@powerfulally: Powtórzę - z perspektywy katolika-tradycjonalisty, ba, chrześcijanina, zarodki są równoważne z istotą ludzką. Operuje to na etapie wiary i religii - owszem. Niemniej, wychodząc z jego punktu widzenia trudno o inne wnioski, niż nazywanie lekarzy, personelu i pacjentów jako zbrodniarzy. To jest dla niego fundamentalna kwestia światopoglądowa. I do takiego światopoglądu to są argumenty dobrze dobrane. Chcesz odwieźć go od katolicyzmu? Powodzenia.
  • Odpowiedz
@Kj5s6f2dk7s54o: Właśnie że jest. Zrozum że takich jak on są w Polsce miliony a argument "jesteś zacofany i nie masz racji" nikogo nie przekona. To jest sejm a temat invitro można bardzo dobrze argumentować naukowo.

Zresztą nie chcę tu nikogo bronić bo pewnie za chwilę będzie temat obniżenia podatków i sytuacja się odwróci.
  • Odpowiedz
  • 4
inni mają prawo go nazwać debilem, kiedy to widzą.


@bo-banley: Ekstrapolowanie światopoglądu na całość jednostki jest nadużyciem i wyrazem własnej głupoty. Przypominam, że spora część naukowców, na których barkach stąpamy była/jest osobami wierzącymi. Gdyby każdą dyskusję kończyć na nazwaniu człowieka debilem, to do nikąd byśmy nie zaszli.

Uznanie polityka za debila to też jest pogląd i nie możesz nikomu tego zabronić, chyba, że Braun sam kogoś za to pozwie do sądu
  • Odpowiedz
@MalowanyPtak:

Gdyby każdą dyskusję kończyć na nazwaniu człowieka debilem, to do nikąd byśmy nie zaszli.


Mam nadzieję, że będziesz na tyle konsekwentny, że każdego polityka będziesz bronić w ten sposób, bo nie tylko Braun dostaje tutaj ostre epitety.
  • Odpowiedz
@MalowanyPtak: Ale czemu jego argumentem jest nie zmuszanie ich - katolików - do dawania na to pieniędzy, skoro ja ateista muszę dawać na fundusz kościelny? Uważam, że katolicy księża gwałcą dzieci i wychodząc z mojego punktu widzenia trudno o inne wnioski, niż nazywanie ich pedofilami. Czemu ja muszę placić na jego kościółek, a on może nazywać mnie zbrodniarzem? (Btw czuję się super jako zbrodniarz - ojciec 5miesięcznej córki z invitro)
  • Odpowiedz
  • 2
@bo-banley: Również żywię taką nadzieję, bo uważam, że wyczerpujące przedstawianie swoich opinii i poświęcanie trochę więcej czasu na obalenie czyjeś argumentacji niż na nazwanie kogoś debilem przyczynia się do polepszenia jakości dyskusji w społeczeństwie.

Ze swojej perspektywy mam serdecznie dość wiecznego szczekania "a PO to", "a PiS tamto", "a Lewica tamto". Z perspektywy każdego człowieka dokonuje on racjonalnych decyzji, a jego światopogląd jest uzasadniony. Powinniśmy pracować nad tym, aby decyzje wypracowywane
  • Odpowiedz
@MalowanyPtak: czyli jak długo jesteś spójny w swoich poglądach to wszystko jest spoko i nie można niczego komuś zarzucić i trzeba polemizować z nawet najgłupszymi tezami? xD w historii było już wielu takich ze spójnymi poglądami. Pan Braun zresztą przywołał dzisiaj wątek Oświęcimia, żeby jeszcze raz opluć personel medyczny i ludzi korzystających z in vitro. Gdybyśmy poszli trochę dalej to doszlibyśmy do postaci pewnego akwarelisty, który też kierował się swoimi przekonaniami:
  • Odpowiedz
  • 1
uważam, że katolicy księża gwałcą dzieci i wychodząc z mojego punktu widzenia trudno o inne wnioski, niż nazywanie ich pedofilami. Czemu ja muszę placić na jego kościółek, a on może nazywać mnie zbrodniarzem? (Btw czuję się super jako zbrodniarz - ojciec 5miesięcznej córki z invitro)


@majes0: Fundusz kościelny z Twojej perspektywy powinien być najmniejszym problemem - a raczej - finansowanie lekcji religii z budżetów gmin. Na to idzie znacznie więcej pieniędzy
  • Odpowiedz
  • 0
czyli jak długo jesteś spójny w swoich poglądach to wszystko jest spoko i nie można niczego komuś zarzucić i trzeba polemizować z nawet najgłupszymi tezami?


@powerfulally: No kur*a witam w świecie żywych, gdzie odczarowywanie największej głupoty (typu płaskoziemcy) wymaga wielu godzin pracy i potężnego zasobu wiedzy. Jak nie umiesz podważyć argumentacji drugiej osoby, to nazywanie kogoś debilem z tytułu tego, że się nie zgadasz sprowadza Cię do poziomu żula spod budki
  • Odpowiedz
To jest debata, a nie dosrywanie sobie. Dno i wodorosty.


@MalowanyPtak: No tak. Tera Ci się na debaty zebrało, bo opozycja odzyskała władzę ( ͡ ͜ʖ ͡). Przecież po drugiej stronie stoi największy radykał katolicki "szczęść Boże Braun". Jakie można prowadzić debaty, kiedy po jednej stronie stoi nauka, a pod drugiej klub przyjaciół harrego poterra czy też innego ducha z wierzeń i bajek? Uczucia religijne były
  • Odpowiedz
@MalowanyPtak: nie wiem czy jest debilem, czy jest to chłodna kalkulacja pod jego elektorat, ale wiem, że jest po prostu złym człowiekiem według mojego systemu wartości i mojej logiki. Ale nie dziwi mnie, że część ludzi go jednak uważa za debila. Przypominam, że atakuje tysiące ludzi, których ma tak naprawdę reprezentuje i porównuje ich do hitlerowców w sposób pośredni.
  • Odpowiedz