Wpis z mikrobloga

Nasza gwiazd jest jedną z miliardów gwiazd w naszej galaktyce, nasza galaktyka Droga Mleczna jest jedną z 54 galaktyk znajdujących się w Grupie Lokalnej Galaktyk rozciągających się na 10 milionów lat świetlnych, nasza Grupa Lokalna należy do supergromady galaktyk o średnicy około 500 milionów lat świetlnych Laniakea, zawiera ona około stu tysięcy galaktyk, Laniakea porusza się w kierunku supergromady Shapleya i może być z nią związana jako część jeszcze większej struktury, (ʘʘ)

#nauka #kosmos #wszechswiat #swiatnauki #swiat #ciekawostki
wakxam - Nasza gwiazd jest jedną z miliardów gwiazd w naszej galaktyce, nasza galakty...

źródło: Droga-Mleczna-nad-Tatrami-Piotr-Kałuża

Pobierz
  • 9
I niektórzy twierdzą, że jesteśmy jedyną planetą na której istnieje zycie xD


@Blaskun: Nie można tego twierdzić, jedynie przypuszczać na podstawie założeń, które zakładamy, a założenia mamy dobre, bo wiemy czego potrzeba ażeby rozwinęła się cywilizacja (skoro my nią jesteśmy to możemy stwierdzić co było potrzebne do jej zaistnienia)

Osoby które tak twierdza mają naprawdę wielkie ego jeśli myślą że tak wielki wszechświat został stworzony tylko dla nas ( ͡°
Ja prdl, przeczytaj mój wpis jeszcze raz i jeszcze raz aż zrozumiesz jego znaczenie do skutku...


@houk:
A dobra już rozumiem, ale tak jak pisałem samo pisanie "wszechświat powstał dla nas" jest wybujałym stwierdzeniem, ale sam to wytknąłeś, ale nie musisz się sadzić, spokojnie