Wpis z mikrobloga

Może być to kontrowersyjna opinia ale jako posiadacz aktualnie wszystkich konsol nowej generacji (Series S/X/ Switch a teraz od 4 miesięcy ps5) jestem z jednej strony wręcz podłamany tym jak kupując konsole Sony poczułem się jakbym cofnął się 2 generacje do tyłu a jak jednocześnie jestem oczarowany ich niektórymi tytułami. Posiadałem już w życiu kilkanaście konsol ale nigdy nie poczułem takiego wręcz cofnięcia się o generację przechodząc na ps5 i zaznaczę że nigdy nie posiadałem ps4.

Zacznę od plusów :
-Wiedza to potęga. Niby zwykła prosta gra lecz moim zdaniem jest po prostu genialna. Gra przy której bardzo dobrze bawi się moja 50 letnia mama, gra jest wręcz swoją prostotą genialna. I tutaj zarzut do Microsoftu jakim cudem wy nie potraficie stworzyć konkurencyjnego tytułu? Poza Rabbids Party of Legends nie mam na Xboxie ani jednego tytułu w który zagram z rodzicami którzy są na bakier z technologią. A to tytuł multiplatformowy
-Gry eksluzywne pierwsze co rzuca mi się w oczy to gry są naprawdę fajnie napisane. Gry są zrobione w sposób taki by jak najbardziej wkręciły cię w swoją historie co powoduję że moja 23 letnia dziewczyna woli czasem bardziej popatrzeć jak gram niż jak mamy coś razem zobaczyć. The Last Of US/ God Of War/ Uncharted/ Spider Man/ Until Dawn to dla mnie naprawdę topka jeśli chodzi o to jak przedstawiona jest historia. Problem z tymi grami? Są na raz bo to dalej interaktywne ale cudowne filmy

Lista minusów? Tutaj jest ich cała masa jeśli chodzi o projekt konsoli
-Nie możesz konsoli wyłączyć bo inaczej nie będzie ładowała ci padów. "Przechodzisz w tryb spoczynku:" A w czym mi to przeszkadza? Tym że ktoś wpadł na genialny pomysł i zainstalował tam ledy które nie dają ci w nocy zasnąć
-Ten plastik pośrodku konsoli czarny łapie ciągle brud a jednocześnie jest zrobiony z plastiku który po dotknięciu ultra się palcuje. Mam tą konsolę od paru miesięcy i ona ciągle łapie bród
-Konsola jest tak zaprojektowana przez tą biała wystającą obudowę że zapomnij o tym by ją schować do plecaka bo ją po prostu złamiesz
-Pady które mają dla mnie mnóstwo minusów. W nowym padzie akumulatorki trzymają mi kilka godzin, dalej mogę grać po kablu ale wtedy... konsola mi tych padów praktycznie nie ładuje, co powoduje że nie mogę podejść gdy one padną na 30 minut pograć po kablu i grać dalej bezprzewodowo bo są one po prostu ciągle rozładowane
-Hałas. Głośnik w padzie super opcja szkoda tylko że w nocy ciężko pograć bo nie możesz sobie wyciszyć tylko głośników bo w padzie musisz to ręcznie zrobić. Dźwięk zazwyczaj wychodzi w niespodziewanym momencie i no.. jak można w padzie zainstalować głośnik i nie dać przycisku odpowiadającego za wyciszenie go? Dalej mam wersje z napędem i gram też w gry z abonamentu. Nie wiem jak to możliwe ale napęd ps5 brzmi jak odrzutowiec, nawet gdy odpalam gre z abonamentu to losowo on się włączą w nocy i buczy na całe mieszkanie próbując odczytać płytę.
-Wspierasz Sony? Jesteś gorszy. Co miesiąc opłacam abonament z dostępem do ich gier.Na black friday wyskoczyła promocja w której mamy zniżke na rok -30%. Pomyślałem super opcja wykupie sobie to zawszę taniej i...Masz już aktywną subskrypcje która kończy ci się za 10 dni? To chyba żartujesz że skorzystasz z naszej promocji
-Abonament. Na sprzęcie Microsoftu przyzwyczaiłem się do ich gier na premiere w abonamencie. Tutaj? Brakuję dużo tytułów które są od stajni Sony (Gdzie jest pierwszy Spider man który ma chyba z 5 lat) Sony opowiada o tym iż gry będą wchodziły rok po premierze to dalej spytam gdzie jest taki Ragnarok?

Wiem dlaczego mimo tych wad Sony wygrywa tą generacje bo po prostu ma ... lepsze gry. Przykro się robi w sytuacji w której Microsoft zaprojektował naprawdę świetne konsole ale przez 3 lata nie wypuścił nic co ma mnie do tych gier zachęcić a ta konsola ma już pół żywota za sobą. Mamy dalej gry w które graliśmy na poprzedniej generacji z lekko ulepszoną formą. Co z tego że mam Forze Horizon 5 skoro to dalej wygląda jak DLC do 3 z patchem graficznym? Jako niedzielny gracz nie widzę różnic, co z tego że mam Gears of War jak to gra poprzedniej generacji? A co poza tym mi zostaję? Halo które jest po prostu słabe, średni Starfield o którym zapomnieli gracze 3 miesiące po premierze oraz Motorsport która jest wykastrowana z najważniejszego trybu dla 2 graczy.

Co robi Microsoft? Zamiast zainwestować w gry które popchną tą generację, wypuszcza ciągle trailery które nie dają nic ( Kupowałem Series X na premiere z myślą o ograniu Fable/ Hellblade 2 oraz Stalkera 2 a coraz mocniej wątpie że w te gry pogram na tej generacji ) kupuję firmy które i tak tworzą gry multiplatformowe i które nie wiem jak mają zachęcić graczy do przejścia na konsole Ms. Gdyby nie fakt gier które posiada Sony to nie wierzę że ta konsola sprzedawałaby się w 1/5 tak dobrze jak teraz... dzisiaj gdybym miał doradzić znajomym kupno konsoli to i tak gry od Sony przykrywają większość wad tej firmy

#gry #konsole #playstation #playstation5 #xbox #xboxseriesx #niepopularnaopinia #gamepass
Radkiewicz - Może być to kontrowersyjna opinia ale jako posiadacz aktualnie wszystkic...

źródło: ps5

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Radkiewicz:

Weź pod uwagę że gry z Ps4 działają na PS5 i to w bardzo dobrej jakości. Moim zdaniem kawał sprzętu. Kupiłem, gdy w sklepach się o nie zabijali a na allegro chodziły po 5k, więc trochę gier ograłem.
  • Odpowiedz
@Radkiewicz: Jeśli chodzi o pady to zawsze uważać będę, że "wyśmiewana" "technologia" mikroszitu i stosowanie w obecnych czasach baterii do do pada JEST DUŻO LEPSZA niż to co ma PS. Ładowarka, dwa komplety akumulatorków i w razie czego podmieniam baterię i gram dalej. Przy ps5 muszę włączyć konsole i ładować a jak rozładuje się w trakcie grania to jestem w dupie bo na kablu przy dzieciach nie ma opcji na granie.
  • Odpowiedz
@TorrezzinoRagazzo mam podobne zdanie, na internecie jest mnóstwo doradców jak powinno się ładować pady sony aby cały czas były dostępne.

Ale prawda jest taka, że każdy kogo znam a i ja sam mam poprostu dwa pady bo tylko to gwarantuje brak problemów. Przy xboxie starcza mi jeden i dwie pary akumulatorków za 20zł. No i na jednej parze trzyma mi z 2 tygodnie mojego grania a nie kilka dni.
  • Odpowiedz