Wpis z mikrobloga

Osiemnastego października kupiłem opony zimowe, z zamiarem nie użerania się z wymianą opon w śniegu, spóźniony jak z reguły. Okazało się, że biją, mam nagranie jak opona bije góra-dół, biły tak 3 z 4 sztuk. Dwa tygodnie temu odebrał je ode mnie kurier a dzisiaj dostałem maila, ze firma, która mi je sprzedała wysłała je do dystrybutora na dodatkowe sprawdzenie, co może zająć do trzydziestu dni, a ja zostałem na letnich w śniegu po kostki. Tak, już się nauczyłem, żeby kupować zimówki w sierpniu, zważając na takie sytuacje. Zaznaczyłem we wniosku gwarancyjnym ze oczekuje wymiany opon, i teraz nie wiem, zawsze tak jest ze dają opony po uznaniu reklamacji? Mało tego, status reklamacji jest „reklamacja oddalona”. To jest normalne z zostawieniem klienta na (hehe dosłownie) lodzie? Nie wiem za bardzo co mam myśleć o tej sytuacji, to, że moja wina to wiem, ale mimo wszystko trochę czuje się pokrzywdzony (?), miał ktoś taka sytuacje?
#motoryzacja #kichiochpyta #samochody #prawo
  • 19
@kompot_z_grzybuw: reklamacja w każdym przypadku działa tak samo. Uznanie Twoich roszczeń to naprawa jeśli jest możliwa, wymiana na nowy produkt taki sam pozbawiony wad lub zwrot pieniędzy. Odrzucenie reklamacji to znaczy że odeślą ci towar i tyle. Nie ma sensu się kopać z koniem i lepiej od razu zgłoś to do rzecznika praw konsumenta to masz duze szanze na odzyskanie kasy.
@sberatel: u mnie gość na warsztacie miał opony w cenie 2x wyższej jak na oponeo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dlatego ja kupuje tam i raczej problemów nie było nigdy już z 20 gum kupiłem na firmowe i prywatnie tylko trzeba patrzeć na markę a nie później zdziwienie że najtańsza opona #!$%@? krzywe akcje na drodze
Dwa tygodnie temu odebrał je ode mnie kurier a dzisiaj dostałem maila, ze firma, która mi je sprzedała wysłała je do dystrybutora na dodatkowe sprawdzenie, co może zająć do trzydziestu dni, a ja zostałem na letnich w śniegu po kostki


@kompot_z_grzybuw: właśnie dlatego opon nie kupuje się w internecie, tylko w serwisie - przyjeżdżasz na termin i jak coś nie pasuje, to oni mają problem.